Klassitund põhikoolis koos esitlusega. Uue aasta ajalugu

Ettevalmistav etapp:

Kontor on kaunistatud vanikute, plakatite, uusaastatervitustega. Seal on ilus elegantne jõulupuu. Enne tunni algust tuleb klassiruum selleks ette valmistada. Reisi jaoks oli kaasas 7 töölauda. Igal laual on oma nimi muinasjutust pärit muinasjutupäkapikkude järgi: "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi": Doc, Simpleton, Chihun, Tikhonya, Grumpy, Veselchak, Sonya. Meeskondade ülesanded on samad. Saatejuhid on päkapikukostüümidesse riietatud gümnasistid. Lumivalgekese antud kella helistades täidavad võistkonnad ülesande ja saavad teenitud punkte (Lumememme elemendid).

TUNNI EESMÄRGID:

korrata liitmise, lahutamise, korrutamise, jagamise, ülesannete lahendamise seadusi;

arendada huvi aine vastu;

soodustada kognitiivse huvi, iseseisvuse, kasvatustöö oskuste teket,

aitavad kaasa õpilaste vaatlemis-, mustrite märkamis-, analoogia põhjal arutlemisoskuse kujunemisele, loova mõtlemise ja kõne arendamisele.

1. Organisatsioonimoment.

Teatage tunni teema, tunni eesmärgid. Tutvuge vorminguga.

Poisid, uusaasta läheneb, kõigil on pidulik meeleolu, kõik ootavad jõuluvana oma suurepäraste kingitustega. Kuid jõuluvana tahab teada: kuidas me õpime, kas me teame hästi matemaatikamaa seadusi, kas me oskame lugeda, ülesandeid lahendada ning Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi aitavad meid selles ..

Alates 1700. aastast andis tsaar Peeter välja dekreedi - tähistada uut aastat mitte maailma loomise päevast, vaid jumalinimese sündi, viidates Euroopa rahvastele. Nüüdsest ja igavesti on see puhkus kantud Vene kalendrisse. Nii saabus meile uusaasta kuuseehted, tuled, lõkked (mida Peeter käskis korraldada öösel 1. jaanuarist 7. jaanuarini tõrvatünnide süütamise teel), külma käes krigisev lumi, talvine lasterõõm: kelgutamine , suusatamine, uisutamine, lumememmed, jõuluvana, kingitused... See lõbus puhkus on ehk kõige lemmikum nii laste kui ka täiskasvanute seas. "Uue õnnega!" - hääldatakse selliseid tuttavaid sõnu, õnnitledes üksteist nende pühade puhul.

Täna, aastavahetuse eel, on meil ebatavaline õppetund - uusaasta! Klassi sisenedes sai iga õpilane erinevat värvi uusaastakaardi. Kui poisid ühinevad gruppidesse vastavalt kaartide värvile, saame 7 võistkonda. Igas jaamas ootavad sind ees ülesanded, kuid matemaatika tundmine aitab nendega toime tulla.

Matemaatika, sõbrad,

Absoluutselt kõik vajavad seda.

Tehke klassis kõvasti tööd

Ja edu ootab teid!

Liigume meeskondadesse. Iga meeskond saab tühja ümbriku. Tunni käigus jagatakse võistkondadele peale õigete vastuste saamist jaamades Lumememme elemendid, mis tuleb meie haldjametsas tahvlile kinnitada. Reisimine päkapikkude maale toimub päripäeva. Edu sulle!

2. Tunni läbiviimine – reisimine.

JAAM nr 1: DOKI KÜLASTAMINE.

Nagu te juba teate, ei peetud uut aastat alati 1. jaanuaril.

Prantsusmaal arvestati neid alguses (kuni 755. aastani) 25. detsembrist, seejärel 1. märtsist, 12. sajandil ülestõusmispühadest ja 1564. aastast kuningas Charles IX dekreediga 1. jaanuarist.

Saksamaal juhtus sama 16. sajandi keskel ja Inglismaal alates 18. sajandist.

Aga kuidas meil Venemaal Venemaal oli?

Venemaal alustasid nad kristluse juurutamise ajast oma esivanemate kombeid täites ka arvestust kas märtsist või harvemini püha paasapäevast. 1492. aastal kiitis suurvürst Johannes III lõplikult heaks Moskva toomkiriku otsuse lugeda esimest septembrit nii kiriku- kui ka tsiviilaasta alguseks, mil kästi maksta austust, tollimakse, mitmesuguseid makse jne. et anda tänasele päevale suurem pidulikkus, ilmus tsaar ise eelmisel päeval Kremlisse, kus kõik, olgu siis lihtrahvas või aadlik bojaar, võisid talle läheneda ja otse temalt tõde ja halastust otsida.

Viimati tähistati Venemaal uut aastat kuningliku hiilgusega. Kõiki õunaga riietades õnnitles kuningas kõiki vennaks nimetades kõiki uue aasta, uue õnne puhul. Iga tsaar Peeter Suure õnnitluskarikaga kaasnes lask 25 relvast. Proovime arvutada – millal see oli?

Arv: 6 * 3 - (10 + 5) - 2 =

Kuu: (14:2 - 2 * 2) * 3 =

Aasta: 50 * 2 * 10 + (100 * 3 + 49) * 2 =

Hindamine: võistkond saab torso alumise ringi.

JAAM nr 2: LIHTSA KÜLASTAMINE.

Arvake ära krüpteeritud matemaatilised terminid ja kirjutage saadud sõnad tabelisse. Esimene sõna algab esiletõstetud tähega ja sõnu tuleb lugeda päripäeva.

KOHTA

Matemaatilised terminid (vastused)

KOLMNURK

ristkülik

Matemaatilised terminid


Hindamine: võistkond saab keskmise torso ringi.

JAAM nr 3: CHIKHOONI KÜLALISED.

VALIK number 1: lugege krüpteeritud uusaastateksti.

Nad ütlevad, et uusaastaööl

Mida sa ei taha

Kõik juhtub alati

Kõik saab alati tõeks!

VALIK nr 2: lugege krüptitud teksti.

Vastus: Ava kalender, jaanuar algab!

Hindamine: võistkond saab ülemise torso ringi.

JAAM nr 4: KÜLASTAGE GROUCHI.

Kasutades samu numbreid, kasutades tegevusmärke, kirjutage:

number 1 kolme kahekohaga;

number 2 kolme kahekohaga;

arv 2 nelja kahekoha võrra;

number 3 kolme kahekohaga;

number 3 nelja kahekoha võrra;

arv 5 nelja kahekoha võrra;

arv 100 viie ühiku võrra.

Hindamine: Meeskond saab silmad ja nina.

JAAM nr 5: KÜLASTA RÕÕMU.

Kas teadsite, et matemaatika on väga lõbus teadus? Seda on ju näha kõiges, mis meid ümbritseb. Matemaatikaviktoriin "Naeratusega matemaatikast" veenab teid selles!

Mis on "null" Venemaa raudteede kaardil? (Moskva: Venemaa raudteedel loendatakse kõiki vahemaid Moskvast, välja arvatud Oktjabrskaja raudtee, kus loendus toimub Peterburist.) Nimetage "matemaatilisi" taimi. (Yarrow, agave, centaury.) Milliseid "numbreid" inimesed kannavad? (Kaheosalises ja kolmeosalises ülikonnas.) Milliseid numbreid lendurid taevasse "kirjutavad"? (Kaheksad.) Millised on iluuisutamise "kooli" "matemaatilised" harjutused. (Ring, kolmik, kahekordne kolmik, sulg, joonis kaheksa.) Klassipäevikus on number ... (märk). Milleta ei saaks hakkama jahimehed, trummarid ja matemaatikud? (Murd puudub.) Mis on igal sõnal, taimel ja võrrandil? (Juur.) Millist matemaatilist kujundit kaunistavad teemandid? (Sõrmus.) Millised geomeetrilised kujundid on päikesega sõbrad? (Kiired.) Millist geomeetrilist kujundit on vaja laste karistamiseks? (Nurk.)

Hindamine: meeskond saab suu, põsed ja kulmud.

JAAM nr 6: KÜLASTAGE SONYA.

Igal aastal saavad Peterburi kuberneri korraldusel pühadele kutsed kõik linna kooliõpilased 1.-4. Iga õpilane saab vaadata värvikat etendust enam kui 300 artisti osavõtul ja saada uusaastakingitus.

Aastavahetuse loo esitleb isa Frost, kes juhib maagiat, mis leiab aset mitte fiktiivses abstraktses riigis, vaid Peterburi muinasjutulises maastikus otse kooliõpilaste silme all ja nende otsesel osalusel. See võimaldab puhkusele tulnud lastel oma sünnilinna veelgi enam armuda, hinnata selle ilu ja ainulaadsust. Uue aasta tähistamine on alati seotud hellitatud soovide täitumise, intriigidega, seega on kavas kavas tsirkuse õhuetendused ja muud toredad trikid. Muinasjutu algne süžee on täis seiklusi, millest loomulikult võidavad kartmatud lahked kangelased.

Arvake ära, millist puhkust meie linnas igal aastal peetakse?

(märksõna - vanaisa)

WHEREDUDEDDDDDEDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDEDDDDDDDDDDD

Vastus: Kuberneri puu.

Hindamine: meeskond saab kindad ja saapad.

JAAM nr 7: KÜLALISED TIKHONI.

1. võimalus (nõrgematele õpilastele)

Ülesannete lahendamine võrrandi abil.

    Aastavahetuse kingitusteks ostsime 87 kg puuvilju ja pirne oli 17 kg rohkem kui apelsine. Mitu pirni ja mitu apelsini ostsite? (35 ja 52) Aastavahetuse puu juures oli lumehelvestest karnevalikostüümides 3 korda rohkem lapsi kui jänkukostüümides. Kui palju lapsi oli jänkudeks riietatud, kui neid oli 12 võrra vähem? (6) Miša sai 2 korda vähem uusaastatervitusi kui Kolja. Kui palju õnnitlusi igaüks sai, kui neid oli kokku 27?(9 ja 18) Uusaasta auhindadeks osteti 28 kg maiustusi. Maiustusi "Pääsuke" oli 2 osa, "Karu põhjas" - 3 osa, "Nelk" - 2 osa. Kui palju igast sordist maiustusi ostsite? (8, 8, 12) Rohelisi palle on aastavahetuse puul 4 korda rohkem kui kollaseid. Mitu igat värvi palli oli jõulukuusel, kui kollaseid kuule oleks 117 võrra vähem? (39 ja 156) Uusaasta vanikus on 2 osa sinist, 3 osa punast ja 5 osa kollaseid tulesid. Mitu tuld on vanikus, kui kollaseid tuld on 135 võrra rohkem kui siniseid? (90, 225, 135)

Ülesanded õpilastele:

1) Tehke kindlaks, milliseid ülesandeid meile pakutakse: võrdluseks või lisamiseks?

2) Kirjutage üles ülesande lahendamise põhjendus, koostage ja lahendage võrrand, kirjutage üles vastus ülesande küsimusele.

2. võimalus (edasijõudnutele)

Ülesanne 1: Klassi kaunistamiseks valmistasid poisid ette uusaasta kolmnurgad, viisnurgad, kuusnurgad, rombid ja ruudud. Kokku on neil teadaolevalt 65 tippu. Selleks, et teada saada, kui palju kujundeid poisid tõid, peate lahendama maagilise ruudu ja tegema kontrolli.

Viide: Maagilised ruudud on ruudukujulised (st sama veergude ja ridade arvuga) naturaalarvude tabelid, millel on kõikides ridades, veergudes ja kahes diagonaalis sama arvude summa. Maagilised ruudud said oma nime maagiline või maagiline araablastelt, kes nägid sellistes numbrikombinatsioonides midagi imelist, müstilist ja vaatasid neid talismanidena.


Vastus: 15 kujundit.

Eksam:

2 hex. – 12 tippu

6 viisnurka - 30 tippu

5 kolmnurkne – 15 tippu

2 neli. - 8 tippu

Ülesanne 2: Uueks aastaks ehtisid koolilapsed kuuse. Lastele jagati 120 kuuseehistust nii, et iga õpilane sai vähemalt ühe mänguasja ja kahest koolilapsest ühelgi ei olnud sama palju kuuseehteid. Kui palju õpilasi kuuse ehtimises osales?

Vastus: 15 õpilast.

1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10 + 11 + 12 + 13 + 14 + 15 = 120 mänguasja

Hindamine: Võistkond saab mütsi ja salli.

3. Reisi kokkuvõtte tegemine. Meeskonnad koos Lumivalgekesega vaatavad meie kontori Haldjametsas, kes Lumememm elegantsemaks osutus.

https://pandia.ru/text/79/575/images/image005_1.jpg" width="138" height="216 src=">.jpg" width="623" height="754">

Liitmise ja lahutamise tabeli teadmiste kinnistamine 10 piires

Tunni eesmärgid:

1. kinnistada teadmisi nummerdamisest, 10 piires loendamise oskusest, arvude kompositsioonist

2. arendada ülesannete koostamise ja lahendamise oskust, loogilist mõtlemist

3. Suurendage huvi tunni vastu läbi reisimise erinevatesse riikidesse (esitlus)

Lae alla:


Eelvaade:

Uusaasta matemaatikatund 1. klassis (vanematele)

sellel teemal:

"Liidamise ja lahutamise tabeli teadmiste kinnistamine 10 piires"

Tunni eesmärgid:

1. kinnistada teadmisi nummerdamisest, 10 piires loendamise oskusest, arvude kompositsioonist

2. arendada ülesannete koostamise ja lahendamise oskust, loogilist mõtlemist

3. Suurendage huvi tunni vastu läbi reisimise erinevatesse riikidesse (esitlus)

Varustus: multimeediaprojektor, sülearvuti, lumehelvestega kaardid igale lauale, muusikaline saate, joonistused - kingitused lumememme tahvlil.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment.

Tervitusõpetaja ja külaliste lapsed (vanemad)

Slaid nr 1

2. Sissejuhatus teemasse.

Mis püha on tulemas? ( Uus aasta ). Mis on uusaasta puhkus? (Lõbus, naljad, tants, laulud, jõulupuu, kingitused ..)

Uusaasta puhkus on kõige lõbusam. Lärmakas, kõigist pühadest rõõmustav. Varem tähistati aastavahetust sügisel 1. septembril. Keiser Peeter I andis välja dekreedi: "Uue aasta tähistamine tuleks edasi lükata 1. jaanuarile." Sellest ajast peale oleme uut aastat tähistanud talvel.

Poisid, kes on selle puhkuse peategelane? (Jõuluvana, lumetüdruk)

slaid number 2

3. Teema väljakuulutamine.

1. - Täna reisime erinevatesse riikidesse, kus teeme tutvust erinevate maade jõuluvanadega ja saame teada, kuidas mujal maailmas aastavahetust tähistatakse.

Selleks peame ütlema võlusõnad: "Abra-kadabra"

Nii et lähme. ( Koos lastega hääldame sõnu)

4 . Seotud tööd

Et teada saada, millises riigis me asume, peate täitma ülesande:

1. Kirjutage numbrid kasvavas järjekorras(Armas nr 3)

56734812

olingyamo (Lapsed töötavad vihikutes, üks õpilane tahvli juures)

Jõudsime Mongooliasse(Slaidi number 4,5)

Mongoolias on jõuluvana Tsagaan Ovgon karjaseks riietatud. Peas on tal rebasemüts, pikk rüü, mitmevärvilised saapad. Ja tema käes on piits. Temast sõltub, kas uuel aastal on palju piima ja liha. Mongoolia jõuluvana on karjane. Mida teeb karjane? (Karjatab lehma-, hobuse-, lambakarja).

Ja Mongoolia lastele meeldib väga loomadega seotud probleeme lahendada.

1. Niidul karjatas 4 lehma ja sama palju vasikaid. Kui palju loomi oli heinamaal? (4+4=8)

2. Kitsel on 2 sarve. Mitu sarve on kolmel kitsel? (2+2+2=6)

Slaid nr 6

Jõudsime Prantsusmaale. Siin kutsutakse jõuluvana Per Noeliks. Ta on üleni valges. Ta armastab majas väga soojust ja mugavust, nii et ta jätab oma kingitused lähedale……. Kuid mille lähedal peate lahendama näited:

(Slaid number 7)

9 - 4 \u003d 5 a

7-3 = 4 k

5 + 2 = 7 ja

4 + 2 = 6 m

10-2 = 8 n

Järjesta vastuste numbrid kasvavas järjekorras.

45678

Kamin

Slaid number 8 – sõna kontrollimine

Slaid nr 9

Poisid, kas olete kaminat näinud, milleks see on?

Kuhu prantsuse jõuluvana Per Noel kingitusi jätab?

Tubli, jälle teel! (Me ütleme sõnad)

Järgmine riik on Hiina. Siin kutsutakse jõuluvana - Sho Hin.

(Slaid number 10)

Ta õppis Konfutsiust, wushut ja aikidot. Et uusaasta oleks rõõmus, peaks laual olema palju kala. Teeme kalaprobleemi ja lahendame selle.

Teeme lühikese märkuse. (Üks õpilane töötab tahvli juures)

(Slaid number 11)

Seejärel kontrollitakse kirjet ja lahendatakse probleem.

Kui head kaaslased me oleme ja nüüd läheme oma teekonnal kaugemale.

(Slaidi number 12)

Järgmine riik on Itaalia. Ja siin ootavad nad vana-aastaõhtul mitte vanaisa, vaid nõid vanaprouat Befanat. Ta annab lastele mänguasju, ulakatele lastele sütt.

Lõpetage järgmine ülesanne ilma Befanalt sütt võtmata. (Loogilise mõtlemise ülesanne – loe kokku kolmnurkade arv ümbrikul).

Loogilise mõtlemise ülesanne

Koolieelik teab sageli, mis on kolmnurk ja kuidas sa ei tea! Kuid hoopis teine ​​asi on kolmnurkade kiire, täpne ja oskuslik kokkulugemine.

Vaatame, kust see kiri tuli. Aadress ümbrikul on Inglismaa, jõuluvana.

(Slaid number 13)

Jõuluvana ratsutab põhjapõtradel. Ja toimetab lastele kingitusi. Jõuluvana valmistas meile kingituseks muusikalise füüsilise minuti: “Hirvel on suur maja ..)

Fizminutka: "Hirvel on suur maja"

Hirvel on suur maja, ta vaatab aknast välja. Jänku jookseb läbi metsa ja koputab uksele: "Tuk-tuk, tee uks lahti, seal, metsas, on kuri jahimees." Jänku, jookse jänku, anna mulle käpp. (Käe liigutuste sooritamine, iga kord tempot kiirendades (miinus- Jingle Bells ).

Slaid nr 14,15,16 - "Aidake lumememmesid!" (Numbrite koostise parandamine)

Slaid nr 17

Nüüd pöördume tagasi oma kodumaale. Mis on meie riigi nimi? ( Venemaa)

Aastavahetuse kõige imelisem komme on kingituste tegemine ja vastuvõtmine. Millised on kõige ootamatumad kingitused, mille olete uueks aastaks saanud? ( Laste vastused)

Kas sulle meeldib kingitusi teha? Miks? Milliseid kingitusi olete oma vanematele valmistanud? (Lumememme joonistused)

Lapsed lähevad tahvli juurde, teevad sellelt pilte ja annavad need vanematele.

Laste esituses uusaasta laul.

Mõistatused õpetajale:

Talvel taevast kukkumine

Ja tiirleb üle maa

kerge kohevus,

Valge ______ (lumehelbed)

Slaid nr 18

Töö paaris, tahvli juures töötab 2 õpilast. (kaart 1 lauale)

Uusaasta integreeritud tund
matemaatika, kirjaoskus ja kirjutamine 1. klassis

Tund peetakse ühel viimastest koolipäevadest aastavahetuse eel.
Tunni eesmärgid:
1. täiendada 10 piires suulise loendamise oskust, õpitud tähtedega sõnade ja lausete lugemise ja kirjutamise tehnikat;
2. aktiveerida õpilaste vaimset tegevust, sisendada huvi õppimise vastu;
3. aidata kaasa piduliku õhkkonna loomisele aastavahetuse tähistamise eel.
Varustus:
Matemaatika õpik L.G. Peterson (2. osa), märkmikud; kunstkuusk (või eksprompt jõulupuu laual); laste laudadel tehnoloogiatunnis valmistatud kuuseehted; kott poistele õnnitluskirjade ja maiustustega; muusika tantsusoojenduseks; Uusaasta multikas sarjast "Maša ja karu" - "Üksinda kodus".

Tundide ajal
1. Foneetiline laadimine.
Harjutus keelekeeraja lugemisel.
Valge lumi, valge kriit,
Valgejänes on ka valge.
Kuid orav pole valge -
See polnud isegi valge.
Seejärel loeb õpetaja keelekeeraja mitu korda ette ja küsib, lüües häälega üht sõna. Lapsed vastavad, keskendudes vastuses sellele konkreetsele sõnale. Näiteks (rõhustatud sõna on esile tõstetud):
Küsimus Vastus
Valge lumi, valge kriit, valge lumi, valge kriit,
Kas valgejänes on ka valge? Valgejänes on ka valge!

2. Minut kalligraafiat.
31 1
-Vaata, milliste numbrite ja numbrite kirjutamist me täna harjutame.
-Mida nad mõtlevad? (Ööl vastu 31. detsembrit 1. jaanuarini tuleb uusaasta). Mis aasta tuleb mõne päeva pärast?
Lapsed kirjutavad matemaatikas vihikusse välja pakutud arvude jada.

3. Vaimne loendamine 9 piires.
- Poisid, mis on uusaasta puhkuse peamine atribuut? (Jõulupuu). Märkasite, et täna ilmus meie klassi jõulupuu. Mis sellest puudu on? (jõulupuu kaunistused).
-Aitame jõulupuu kaunistada juba valmistatud mänguasjadega ja valmistada see meie uusaastapuhkuseks. Kuid selleks peame täitma spetsiaalsed uusaasta matemaatilised ülesanded, mille on koostanud meie õpiku autorid.
Nr 7 lk.62.

Ridades olevad poisid teevad arvutusi ühel jõulukuusel. Testi ajal hääldab iga õpilane ühe näite vastuse valjusti, läheb seejärel välja ja riputab oma uusaasta mänguasja jõulupuu külge.
-Vaadake, poisid, milline elegantne jõulupuu meil on. Ütleme koos, kui tublid me oleme!!!

4. Kehaline kasvatus.
Ja nüüd proovime, kuidas me uusaastapühal oma jõulupuu lähedal rõõmsalt tantsime (kutid tantsivad rõõmsa rütmilise muusika saatel).

5. Harjutused lugemisel.
- Poisid, kuulete kedagi uksele koputamas.
Õpetaja vaatab uksest välja ja toob klassiruumi jõuluvana koti.
Poisid, siin on kott. Mis see teie arvates on? Ja kes võiks selle meile tuua? Seal on ka märge.
Õpetaja loeb kotile lisatud sedelit.

Kallid poisid! Ma tõin teile õnnitlustelegramme teie sõpradelt. Las mu assistent annab need sulle üle ja ma kiirustan telegramme teistele koolidele toimetama. Kohtumiseni aastavahetuse peol.
jõuluvana

Poisid, kes on meie jõuluvana abiline? Kes tervitab meid uusaastaks? (Laste oletused).
(Oma klassis määrasime assistendiks õpilase - selle päeva sünnipäevalapse, kes oli teda eelnevalt sünnipäeva puhul õnnitlenud ja kingitused üle andnud. See võib olla ka talvine sünnipäevalaps, kelle sünnipäev on uuele kõige lähemal aasta).

Arvan, et meie assistent tuleb jõuluvana tellimusega toime ja aitab meil kingitusi vastu võtta. Ainult siin on see, millise tingimuse peate täitma, et jõuluvana kotist uusaastatervitusi saada. Peate talle võlusõnad kõrva sosistama. Milline? See on krüpteeritud nr 8 lk. 62 meie õpikus.

Assistent paneb pähe uusaastamütsi ja jagab lastele, kes on ülesande täitnud ja dešifreeritud sõna “palju õnne” kõrva sosistanud, muinasjututegelaste kujutisega ümbrikud. Sünnipäevamees ise saab viimase kirja. Poisid avavad ümbrikud ja loevad endale muinasjututegelaste nimel kirjutatud õnnitluskirju.

Head uut aastat! Soovin teile õnne isiklikus elus! Kohev.
Head uut aastat! Soovin teile palju magusaid kingitusi ja huvitavaid mänguasju. Carlson.
Ma õnnitlen sind! Soovin teile edukat Primeri õppimist. Pinocchio.
Head uut aastat teile! Soovin leida palju uusi sõpru! Eesel Eeyore. (Ja muud õnnitlused).
Õpetaja palub lastel oma õnnitlused ette lugeda, püüdes kujutada õnnitlused saatnud muinasjutu kangelase häält ja emotsioone. Ülejäänud poisid arvavad.

6. Kehaline kasvatus.
Õpetaja kontrollib laste tuju mängu "Kuidas läheb?"
- Vastate igale minu küsimusele sõbralikus kooris: "See on kõik!" ja žest vajalike toimingute näitamiseks.
Kuidas sul läheb?
Kas sa lähed?
Kuidas sa jooksed?
Kas sa ujud?
Kas ootate lõunat?
Kas sa jälgid?
Kas sa magad hommikul?
Kas sa teed nalja?

7. Harjutus muinasjutukangelase vastuse õnnitlusteksti koostamiseks ja salvestamiseks.
- Poisid, mida te arvate, miks teil on ümbrikes puhtad ettevalmistatud joontega postkaardid? Loomulikult ootavad ka meie sõbrad sinult uusaastatervitusi.
- Koostame õnnitlusteksti ja kirjutame selle oma sõpradele üles. Kuid kõigepealt meenutagem, milliseid tähti me juba oskame kirjutada ja mida oskame õnnitlustes kasutada.

Lapsed lähevad kordamööda tahvli juurde ja näitavad tuttavate tähtede kirjutamise näidist. Õnnitluste tekst koostatakse ühiselt ja kirjutatakse koos kommentaaridega tühjadele postkaartidele. Soovi korral kaunistavad lapsed kaardi joonistustega.

Head uut aastat! Palju rõõmu, kingitusi, häid pühi teile!
Alates 1 "G" klassist

Õnnitluskaardid suletakse samadesse ümbrikesse, millel on muinasjututegelaste kujutis (et nad adressaadid leiaksid), pannakse kotti ja antakse uusaastapeol isiklikult üle jõuluvanale.

8. Tunni tulemus.
- Hästi tehtud poisid! Oleme täna teinud nii palju olulisi ja vajalikke asju.
-Kas soovite teada, kuidas meie sõbrad kuulsast multikast "Maša ja karu" uueks aastaks valmistuvad?
Uue aastavahetuse sarja "Üksinda kodus" vaatamine.
Tunni lõpus palub õpetaja lastel anda enesehinnang oma uue aasta-eelse meeleolu kohta (käeviipe tähestiku järgi).

Kokkuvõtte koostas algklasside õpetaja
klassid Reznik Jelena Nikolaevna

UUS AASTA SOOVID

Soovime teile head uut aastat!

Detsembrikuu viimase hingetõmbega!

Ja kõik ilus, elav

Tule teie juurde jaanuari hommikul!

Vana aasta on lahkumas. kahiseb

selle viimane leht.

Las nad unustavad tee sinu juurde

Kurbus, ebaõnne ja haigus!

Las nad tulevad järgmisel aastal

Ja palju õnne ja edu!

Olgu see kõigi jaoks parim, kõige rõõmsam!

Las uusaasta jõuluvana kingib õnne terve käru, tervist lisaks,

Kõiges kavandatud - palju õnne, rahu, sõprust, õnne, kiindumust! Et elu oleks nagu muinasjutus!

Sellel uusaastapühal

Soovime südamest

Saagu kõik teie unistused teoks.

Nii et tervis on tugev, perekond on täis õnne,

Nii et olete kõikjal ümbritsetud

päris Sõbrad!

Head uut aastat! Soovime teile südamest õnne!

Selle aasta elamiseks

Ilma kurbuse ja mureta.

Nii et töötate edukalt,

Ja nautige puhkust.

Ja edu teie ettevõttes

Ja naeratused su huultel!

Soovime teile uuel aastal tervist, rõõmu ja õnne.

Nii et ei ärevust ega ebaõnne

Nad ei valvanud väravas.

Nii et päike õrnalt paistaks, kõik, mida süda ootab, saab teoks,

Ja lihtsalt selleks, et kõik korras oleks

Kogu elu, nagu see aasta!

347

mai uusaasta

tuleb teie majja

TALVE ÜLESANNE

Lendas pilvedesse

Nelikümmend kaks lumememme:

Kolmas lendas luudadega,

Kolmas lendas ämbritega. Seitse korvidega

Kolm kulbidega

Ja üks lendas rehaga

Üle metsade ja põldude.

Nende kiil kadus kaugusesse – Kui palju oli valgust?

Mängud ja võistlused uusaastapühal

"Ümar tants"

Traditsiooniline uusaasta ringtants võib olla keeruline, lõbusamaks muuta.

Juht annab tooni, muudab liikumistempot, suunda. Pärast ühte või kahte ringi saab ringtantsu juhtida madu, kes manööverdab külaliste ja mööbli vahel.

Mida järsemad on mao aasad, seda lõbusam. Juhib teelzhettulla välja erinevate võimalustega: kaasata ahelasseToyei osale ringtantsus, aeglusta järsult tempot jne.

"Riieta jõulupuu"

350



Parilova Tatjana Anatoljevna

algkooli õpetaja

Primorski rajooni GBOU keskkool nr 253

Peterburi

Uusaasta puhkuse stsenaarium

"Õppetund printsessile"

Lapsed jagatakse meeskondadesse.

Õpetaja pakub valida 4 erinevat värvi paelad.

Rühm lapsi sama värvi paeltega - meeskond

Sissejuhatus

Head uut aastat (lapsed loevad)

UUS AASTA SOOVID

Jätke mured vana aasta hooleks

Unustage ärevus, solvumine, hädad!

Ainult tervis, edu ja õnn

Soovime teile head uut aastat!

Las kõik halb vajub igavikku

Detsembrikuu viimase hingetõmbega!

Ja kõik ilus, elav

Tule teie juurde jaanuari hommikul!

Vana aasta on lahkumas. kahiseb

selle viimane leht.

Las möödub parim, mis ei olnud,

Ja halvim ei saa korduda.

Selle aasta mai, mis on lävel,

Sisene oma koju nagu hea sõber!

Las nad unustavad tee sinu juurde

Kurbus, ebaõnne ja haigus!

Las nad tulevad järgmisel aastal

Ja palju õnne ja edu!

Las ta olla parim

Kõige õnnelikum kõigile!

Las uusaasta jõuluvana

Annab õnne terve käru,

Lisaks head tervist,

Kõiges kavandatud - palju õnne,

Rahu, sõprus, õnn, kiindumus!

Et elu oleks nagu muinasjutus!

Laul "Ma riputan mänguasjad jõulupuu külge" (ansambli "Fidgets" repertuaarist)

Õpetaja : Täna, poisid, läheme uusaastareisile haldjariiki!

(tuisumuusika, "Nad õpetavad koolis", valgus )

(Tahvlil palee akende kaunistused, sambad)

Laval Printsess ja professor.

Õpetaja: Tutvuge: See on kolmekümnenda kuningriigi printsess ja tema õpetaja - kõigi teaduste professor.

(Kangelased kummardavad)

Professor : Teie Kõrgus, õnnitlen teid saabuva uue aasta puhul!

Alustame oma õppetundi.

Printsess: Mis veel õppetund! Kõik tähistavad, aga mina pean õppima! Ei taha!! Ma ei tee!!!

Professor : Aga teie Kõrgus, see ei ole lihtne õppetund, vaid kuninglik.

Printsess: Kuninglik? Nagu nii? Olgu, olgu, olen nõus! Õpetage!

Professor : Esimene õppetund: mida peaks tulevane kuninganna suutma?

Printsess: Ah, ma tean seda: riietuda kaunilt, teha moekas soeng, tantsida ballil.

Professor: Ja see on kõik?

Printsess: Vaata, see on kõik. Oh jah, ma oleks peaaegu unustanud korraldusi anda! Ja seda ma saan teha!

Professor : Sellest ei piisa, Teie Kõrgus!

Printsess: Kas see on? Ja mida veel?

Professor : Samuti peate teadma, mida teie subjektid vajavad, kuidas teha riik rikkaks ja rahvas õnnelikuks.

Printsess: Noh, ministrid teevad seda ilma minuta. Asjata maksan neile palka!

Professor : Mis siis, kui nad sind petavad?

Printsess: Kui petetud! Ei taha! Ma ütlen oma emale!

Professor : Nii suur, aga kurdab emmele.

Printsess : Aga mida teha? Kust alustada?

Professor : Ma arvan, et kõigepealt tuleb õppida inimesi mõistma.

Printsess : Õpetage! Kiire! Ma lõikan pea maha!

Professor : See ei tööta kiiresti.

Printsess : Miks? Lõppude lõpuks on uusaasta maagia aeg!

Professor : Ma ei ole mustkunstnik, ma olen teadlane. Aga ma aitan sind. Teie palees on üks maagiline asi.

Printsess : Milline?

Professor : Maagiline peegel.

Printsess : Too ta siis siia!

Professor : Milleks lohistada, võite lihtsalt helistada! Maagiline peegel, tule siia!

Printsess : Peegel! Siin! Jookse!

PEEGEL: Jah, siin ma olen, siin! Milleks niimoodi karjuda! Tere Teie Majesteet!

Printsess : Mitte sinu, vaid sinu oma!

PEEGEL: Miks "sinu"? Kas te olete kahekesi? Ma arvasin, et meil on sama printsess!

Printsess : Ära ole loll! Kõik teavad, et printsesside poole pöördutakse just nii!

(vaatab peeglisse) Oh, kes seal peegeldub? See pole üldse mina!

PEEGEL: Muidugi mitte sina! Miks kuradi pärast! See olen mina!

Printsess : Need on imed! OKEI! Ma küsin ja teie vastate tõtt! Kas ma olen maailma kõige armsam ja ilusam ja targem?

PEEGEL: Tõde? Ja mida ma selle eest saan?

Printsess: P meeldib - ma premeerin! Kui ei meeldi - ma rikun ära!

PEEGEL: Midagi, mis mulle ei meeldi! Olge nüüd, parem annan teile vihje ja te saate sellest ise aru, kuna olete "kõigist targem".

Printsess: Nagu nii?

PEEGEL: Ja ma näitan sulle muinasjuttu. Kuidas sa tead, et kõik on targemad ja ilusamad?

Printsess: Kõik neiud ütlevad nii .

PEEGEL: Ja mida sa nende kohta ütled?

Printsess: Kiidan sama. Sellest on kahju, kas pole?

PEEGEL: Kas see on tõsi?

Printsess: See sõltub!

PEEGEL: Seejärel vaadake Ivan Andrejevitš Krylovi muinasjutt "Kägu ja kukk"

(dramatiseering)

PEEGEL: Noh, millest sa aru said?

Printsess: Veel mitte palju.

Peegel: D vaatame muinasjutt "Vares ja rebane"

(dramatiseering)

Printsess: Oh, ma sain aru! Meelitamine on väga halb! See on nagu petmine! Meelitajaid ei saa usaldada! Aga kuidas sa tead, kes on parim?

PEEGEL: Sa ei saa olla parim kõiges korraga. Üks on hea ühes, teine ​​teises. Vaatame, kes on kõige targem?

(TEATEJOOKSID: “Kogu mänguasjad kokku”, “Anna kork edasi”, “Sööda pall peaga”)

Printsess: Suurepärane! Nüüd me teame kõige osavamaid! Ja kuidas targemaid välja selgitada? Kas nemad on need, kes kõige eest hoolitsevad?

PEEGEL: Üldse mitte! Vaadake muinasjuttu "Uudishimulik".

(dramatiseering)

Printsess: Jah, ta ei märganud elevanti! Mis on muinasjutu olemus?

PEEGEL: Küsime poisid!

Printsess: Kes on meie seast kõige targem? Uurime välja!

( LAPSED KÜSIvad NALJAÜLESANDEID JA MÕISTATUD

Printsess: Oi, kui väsinud ma mõtlemisest olen! Tantsime!

( TANTS "KORDUSLIIKUMINE" "Kolm valget hobust")

Printsess: Mulle meeldib tantsida! Nii et ma oleksin terve elu tantsinud!

PEEGEL: Ma näen, et on aeg näidata veel üht muinasjuttu: "Dragonfly and Ant".

(dramatiseering)

PEEGEL : Näete, printsess, nad ütlevad tõtt: "Põhjus - aeg, lõbu - tund." Ja väga oluline on ka see, et igaüks teeks oma asju. Lubage mul näidata teile kvarteti muinasjuttu.

Printsess: Oh, ma ei saa, nad ajasid mind naerma! Mul on ka sellised sõbrannad: nad ei oska midagi teha, aga hooplevad ja võtavad kõike!

PEEGEL : Ja sa mõtled, et suudad kõike!

Printsess: Kindlasti!

PEEGEL : Vaata muinasjuttu "Peegel ja ahv", ehk saate millestki aru!

(dramatiseering)

PEEGEL : Noh, kas saate aru?

Printsess: Arusaadav. Ma ei mõista teisi hukka. Ja vaatame, kes on meil kõige tähelepanelikum.

(Võistlus - teatejooks "Mõista mind" koos joonistega)

Printsess: Korraldame parima tantsija konkursi!

(tants "Punkt, punkt, koma ...")

Printsess: Hea, et uus aasta varsti käes! Külalised tulevad. Kahju, et nad vähe söövad. Ma ravin neid, ravin neid, käsin rohkem süüa ja nad püüavad ikka laualt põgeneda! Lihtsalt lõigake pea maha!

PEEGEL : Noh, sa oled asjata! Võib-olla nad ei tahagi enam!

Printsess: Ma olen lihtsalt väga külalislahke!

PEEGEL : Pigem pealetükkiv! Vaadake muinasjuttu "Demjanovi kõrv".

(dramatiseering)

Printsess: Õudne! Ma ei tee seda kunagi!

PEEGEL : Õige! Ja nüüd vaatame, kes on meil täna kõige elegantsem!

(PARIMA KARNEVALIKOSTÜÜMI VÕISTLUS)

Professor: Nii et meie kuninglik õppetund on läbi! Loodan, et see oli kasulik mitte ainult printsessile.

Printsess: Aitäh, kallis professor! Aitäh peegel! ma sain kõigest aru!

Kangelased: Head uut aastat! Täname tähelepanu eest!

Õpetaja: Poisid! Meie puhkus hakkab lõppema. Teid ootavad ees pühad ja kõige ilusam, maagilisem puhkus - uusaasta! Laulame koos laulu "Kui talve poleks"

LÕPP

Ma riputan mänguasjad kuuse külge
Mu õde annab need mulle.
Ja kuldne vihm ja kreekerid,
Varsti on ju uus aasta käes.

Ja akna taga keerleb kohev lumi,
Varblane istub oksal,
Ema tuleb varsti töölt tagasi.
Tutvuge oma lemmikpühaga niipea kui võimalik.
uus aasta, uus aasta
planeet on uus aasta.
uus aasta, uus aasta

Rohelise jõulupuu vilkuvad tuled,
Ja lumehelbed keerlevad ringitantsu.
Kurbusest vaatab riiulilt kaisukaru
Kuidas jõuluvana kingitusi jagab.
Viimane leht valmis
detsembri viimane leht
Ja uus aasta koputab teie aknale
Ta toob teile majja rõõmu.
uus aasta, uus aasta
planeet on uus aasta.
uus aasta, uus aasta
uus aasta tuleb uue õnnega
Härmaga suletud sädelevad ripsmed
looritatud talvine läbipaistev silm.
ja saab meiega lõbusalt aega veeta
ja vanaisa ja tütretütar hilisel kellaajal.
Unustagem kõik raskused, halvad ilmad.
Olgu südamed täidetud õnnega.
Ja uus aasta ja uus aasta tuleb
ja head uut aastat uus kevad a.
uus aasta, uus aasta
planeet on uus aasta.
uus aasta, uus aasta
uus aasta tuleb uue õnnega

Teema: Uus aasta ja selle omadused.

Tunni eesmärgid: tutvustada lastele uusaasta pühade ajalugu ja traditsioone erinevates riikides; õppida tundma jõuluvanade nimesid erinevates maailma riikides; arendada selget ja hästi edastatavat kõnet; kasvatada armastust oma rahva traditsioonide vastu.

Planeeritud tulemused:õppida puhkuse ajalugu ja traditsioone, meeles pidada jõuluvanade nimesid erinevates riikides; anda õigeid ja täielikke vastuseid.

Varustus: mitmevärvilised värvipliiatsid, kaardid kaetud materjali ülesannetega.

Eeltöö: kaunistage klass uusaasta stiilis, valmistage ette ülesannete kaardid.

Tunniplaan:

I. korralduslik osa.

II. Eelmise teema tugevdamine. Kodutööde kontrollimine.

III. Tunni teema ja eesmärkide teavitamine.

IV. Uus materjal.

v. Fizkultminutka.

VI. Konsolideerimine.

VII.Õppetunni kokkuvõte.

VIII. Maja. harjutus.


Tundide ajal

I. Tunni organiseerimine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Lapsed lugesid neljahäälset üksmeelt.

Õppetund algab
Tulevikus läheb ta poiste juurde.
Püüan kõigest aru saada
Huvitav teada.

II. Kinnitada õpilaste teadmisi eelmisest teemast. Kontrolli kodutööd.

III. Tutvustage tunni teemat ja eesmärke. Täna korraldame ebatavalise õppetunni (võimaluse korral kaunistage klass uusaasta teemaga). Vaata ringi. Kas teile meeldib, kuidas meie klass on sisustatud? Mis te arvate, mis pühast me täna räägime? Täpselt nii, tänase tunni teemaks on "Uus aasta ja selle omadused". Räägime sellest kauaoodatud puhkusest, mida armastavad nii täiskasvanud kui ka lapsed. Saame teada tema loo, kust ta meie juurde tuli. Meenutagem uusaasta traditsioone ja palju muud huvitavat.

IV. Uue materjali õppimine. Õpetaja loeb N. Naidenova luuletust "Uus aasta".

Sage mets,
Blizzardi väli
Talvepuhkus on käes.
Ütleme siis koos:
"Tere, tere, uusaasta!"
Lõhnab jälle värske tõrva järele
Kogunesime puu juurde
Meie puu on riietatud
Tema tuled süttisid.
Mängud, naljad, laulud, tantsud!
Maske on siin ja seal...
Sina oled karu ja mina olen rebane.
Millised imed!
Tantsime koos
Tere, tere uusaasta!

Poisid, kes selle lõbusa puhkuse välja mõtles ja kust see tuli? Iidsetel aegadel tähistasid meie esivanemad seda 1. märtsil. Inimesed süütasid jõulukuuskedel tuled küünalde kujul, lootes uuel aastal saada head saaki. Kui rahvas võttis kristliku usu omaks, nihutati puhkus sügise esimesse päeva – septembrisse. Ja alles 1700. aastal oli tsaar Peeter I dekreediga tavaks tähistada uut aastat 1. jaanuaril.

Milliseid meie rahva uusaastatraditsioone te teate? Peamine traditsioon on jõulupuu kaunistamine. See roheline kaunitar on ehitud pallide, vanikute, helendavate laternate, käbide, maiustuste, mänguasjadega. Puu on uusaasta puhkuse sümbol. Teine traditsioon on ilutulestik kell 12 öösel, just sel ajal soovivad kõik üksteisele õnne uueks aastaks. Samuti on kombeks seda püha tähistada koos perega. Täiskasvanud ja lapsed panevad selga kaunid riided ja karnevalimaskid ning lõbutsevad elegantse jõulupuu läheduses. Laua taga lauldakse, tantsitakse, mängitakse mänge ja süüakse maitsvaid eineid.

Ja kes oskab öelda, kuidas uut aastat teistes riikides tähistatakse?

Inglismaal avavad inimesed kella taktis tagaukse, et kõik halvad ilmad majast lahkuksid, ja viimase hoobiga avavad välisuksed ning lasevad sisse õnne, õitsengut ja tervist.

Ungari rahvas mängib südaööl valjult pille, vilet, sarve. Nad usuvad, et see aitab kurjad vaimud majast välja ajada.

Igas vanuses sakslased ronivad toolidele, diivanitele, tugitoolidele ja puhkuse alguses hüppavad põrandale. Nad ütlevad, et see aitab teil puhtana ja patuta uude aastasse hüpata.

Itaallased viskavad vana aasta viimasel minutil tänavale mittevajalikud nõud, asjad, mööbli. See võimaldab neil vabaneda halvast energiast.

Hispaanias on tavaks süüa 12 viinamarja ja teha 12 soovi.

Skandinaavias on kombeks laua all nurruda, skandinaavlased väidavad, et see aitab haigusest ja halvast õnnest lahti saada.

Kuid Hiinas ei tähistata uut aastat esimesel jaanuaril, tähistamine on kavandatud erinevatel päevadel. Hiina uusaasta põhijooneks on majade ja tänavate kaunistamine väikeste laternatega. Ja lapsed tõmbavad oma mõõga paberile ja panevad enne magamaminekut padja alla.

Indias nimetatakse uut aastat Gudi Padvaks, sel päeval peavad indiaanlased sööma neem-nim-puu lehti.

Bulgaaria on riik, kus pere pisim liige loeb külalistele luuletusi, laulab laule, kingib suveniire, mille võtab jõulupuult maha.

Lõõgastuseks kutsutakse lapsi mängima mängu "Kes on rohkem". Jagage õpilased kahte meeskonda, nad nimetavad omakorda sõnu, mida saab seostada uue aastaga. Võidab meeskond, kes peatub viimasena.

Lapsed ja ilma kelleta pole uusaastapuhkust? Milline ta välja näeb? Ja kes on tema assistent? Mis on jõuluvana nimi erinevates riikides?

Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Suurbritannias - see on jõuluvana. Ta erineb meie riietest, kannab alati punast valge karvaga jopet ja pükse.

Rootsis on neid kaks: Yultomten ja Yulnissaar, nemad premeerivad kuulekaid lapsi ja jätavad neile kingitusi akna alla.

Ja Prantsusmaal on ka kaks jõuluvana: Pere Noel ja Chalande. Befana haldjas lendab aastavahetusel Itaalia laste juurde.

Rumeenias – Mosh Krechun. Soome on kuulus Joulupukki poolest, ta on alati päkapikkude saatjaskonnas. Eestis - Yiuluvana.

Ja Usbekistani tüübid ootavad pikisilmi Corbobot, kes saabub eesli seljas.

Kõik jõuluvanad on välimuselt erinevad, kuid nad kõik annavad uusaasta meeleolu, rõõmu, lõbusaid ja kauaoodatud kingitusi.

Mäng "Joonistame jõulupuu". Lapsed jagunevad kahte võistkonda ja lähevad kordamööda tahvli juurde, et joonistada üks jõulupuu element. Võidab meeskond, kelle uusaasta ilu on elegantsem.

v. Fizminutka. Lapsed on oodatud mängima mängu "Ema Talv". Õpetaja loeb ja näitab, mida teha.
Ema talv on käes
Kõik oli kaetud lumetormiga.
(lainetaolisi liigutusi kätega enda ees)

Läheme läbi lumehangede
Läbi tiheda metsa.
(kõrgete põlvedega kõndimine)

Järsku nägid nad tihast
Lehvitasime neile vehkima pastakaga)

Ja tihane pilgutas meie poole,
Ja lendas minema mändide järele
(vehkima mõlema käega)

Lumehelbed lendasid järsku
Nagu kerge kohev
(imiteerida sõrmedega langevaid lumehelbeid)

Pööras meiega ringi
Nad hakkasid meiega tantsima
(pöörlema ​​paigas)

Käed plaksutasid
(plaksutage 4 korda)
jalad trampisid
(trampida 4 korda)

Nad jooksid koos puu juurde
Ja hurraa!!! Nad karjusid tema peale.
(läheneme jõulupuule - terviseks !!!)

Ja nüüd me kõik inimesed,
Ütleme koos...
HEAD UUT AASTAT!!!