Kokkuvõte õppetegevustest tervikliku maailmapildi kujundamiseks “Klaasimaailmas” keskmises rühmas. Kokkuvõte õppetegevusest tervikliku maailmapildi kujundamisel keskmises rühmas “Toataimede maailm VI

“Kevad tuleb kiirete sammudega meieni”

Tervikliku maailmapildi kujunemine.

Integreeritud tund keskmise rühma lastele.

LAADI ALLA (esitlus)

Sosnina Galina Nikolaevna

Kasvataja

Töökoht: MBOU "V-Matigorskaya Secondary"

kool" filiaal d/s nr 30 "Romashka"

Eesmärk: arendada laste teadmisi kevade märkide kohta.

Kinnitada laste teadmisi kevadistest muutustest looduses.

Jätkake laste õpetamist vastama õpetaja küsimustele täielike vastustega ja koostama keerulisi lauseid.

Laiendage laste teadmisi muutustest metsloomade elus kevade saabudes.

Tugevdage pildi paberilehele paigutamise võimalust.

Tegevusliigid: jutt, vestlus, mõistatuste nuputamine, ruumiline modelleerimine.

Varustus: interaktiivne tahvel, plastiliin, salvrätik, papp, plastiliinitahvel.

Kirjandus:

1. Averina I. E. Kehalise kasvatuse minutid ja dünaamilised pausid koolieelsetes õppeasutustes. M.: Iris-Press, 2005.

2. Nikolaeva S.N. Noore ökoloogi töösüsteem lasteaia keskmises rühmas. M.: Mosaika-süntees, 2010.

3. Shvaiko G.S. Kujutava kunsti tunnid lasteaias. M.:V Vlados, 2000.

4. Lisa nr 1. (Esitlus)

Tunni edenemine.

Lastele tuleb külla päkapikk ja ütleb, et tal on sõber päike. Nad tahavad meile midagi öelda.

Ma räägin kogu maailmale

et talve enam pole.

Vaata, kevad on käes

Ta kõnnib maas.

Kevad tuleb kiirete sammudega meie poole,

Ja lumehanged sulavad ta jalge all.

Põldudel on näha mustad sulanud laigud.

Just, kevadel on väga soojad jalad.

Päike kuulis neid sõnu ja piilus pilve tagant välja. Ta oli väsinud tuulte ja külma eest peitmisest.

See vaatas välja, levitas oma kiiri, kuid tal hakkas üksi igav ja päike otsustas kellegi teise äratada.

Päike vaatas metsalagendikule ja mida ta seal nägi?

(laste vastused)

Ilmusid esimesed sulanud laigud; Lund jääb aina vähemaks

Vood jooksid, kõikjal, kuhu astud, oli vesi. Tundub, nagu kiirustaks loodusel end enne rohelise riietuse panemist pesema.

Pungad on paisunud: Täpselt samad, mis meie rühmal ja nüüd ilmuvad esimesed lehed.

Ja siin on esimesed kevadlilled:

Kes mäletab nende nimesid?

(Laste vastused).

7;8 slaidi: (lumikellukesed, varsjalg)

Siis vaatas päike koopasse ega näinud seal kedagi.

Kes elas talvel koopas? (laste vastused: karu)

Kuidas karud talve veedavad? (laste vastused: magab, imeb käppa)

Kust neid nüüd otsida?

Rõõmustagem ka meiegi saabuva kevade üle. (füüsiline minut)

Kevadiste viiside juurde

Pöörame paremale, vasakule.

käed üles, käed alla.

üles! ja käed jälle alla.

paremale, vasakule oma peaga.

käed üles! teie ees.

tembeldage oma paremat jalga

tembeldage oma vasakut jalga.

pööra paremale, pööra vasakule

ja istu vaikselt maha.

Päike oli mures: aga tema sõber jänku? Mis sai temast kevade algusega? (laste vastused)

Kas mäletate, milline oli jänku talvel?

Vaata, mis temast on saanud? (laste vastused)

Mis sa arvad, miks ta kasuka vahetas? (laste vastused)

Kevadel sünnitas jänes pojad. Räägi meile, mis need on? (laste vastused) Ilmusid üsna hiljuti, aga on juba kohevad ja nobedad. Jänes andis neile süüa ja kihutas minema värsket rohtu sööma. Ja jänesed jäid üksi. Päike soojendab neid oma soojade kiirtega, jänesed ootavad oma ema, kuid teda pole ikka veel.

Siis jooksis mööda teine ​​jänes. Ta märkas lapsi ja andis neile süüa. Nii on see jänestega.

Slaid 16: (päike küsib mõistatusi, ilmuvad vanker, pääsuke ja kuldnokk).

Kuulake mõistatusi.

Kõigist rändlindudest

Puhastab põllumaa ussidest.

Hüppa edasi-tagasi üle põllumaa.

Ja linnu nimi on……(vanker).

Tuli meie juurde soojusega,

See on olnud pikk teekond.

Skulptuurib akna all maja

Rohust ja savist (pääsuke).

Masti peal on palee.

Palees on laulja,

Mis tema nimi on? (täheke)

Päikesekiired märkasid, et on ilmunud putukad. Vaata seda kimalast.

Milliseid putukaid sa veel tead? (laste vastused, liblikas, kukeseen).

Poisid, kevadpäikesele meeldisid esimesed kevadlilled väga.

Rõõmustagem päikest ja tehkem talle need kevadlilled.

Tubli poisid, kui ilusad lilled teil on.

Päike oli üllatunud: kui palju tal õnnestus kevadises metsas näha, ja rääkis sellest päkapikule.

Poisid, kas teile meeldis kevadises metsas päikesega jalutada (laste vastused).

Jätame sõpradega hüvasti ja lähme ka jalutama.

Galina Pogorelova
Pikaajaline planeerimine keskmises rühmas (kognitiivne areng). Tervikliku maailmapildi kujunemine

Edasine planeerimine

Keskgrupp MBDOU nr 11

(kognitiivne areng)

kirjandus,

Teema: "Lasteaed"

Sihtmärk: täpsustada laste teadmisi lasteaiast (suur ilus hoone, kus on palju hubaseid rühmad, köök, arstikabinet

Keeruline teema Föderaalsete osariigi haridusstandardite 2016 kavandamine. A. Bõvševa

Teema: "Minu sõbrad"

Sihtmärk:Idee"Sõber", "sõprus", kasvatada laste vahel positiivseid suhteid, julgustades neid tegema häid tegusid. Õppige empaatiat tundma, koostööd tegema, üksteise suhtes hoolivust ja tähelepanu üles näitama.

Keeruline teema Föderaalsete osariigi haridusstandardite 2016 kavandamine. A. Bõvševa

Teema: "Karu juures metsas"

Sihtmärk: kinnistada laste teadmisi hooajaliste muutuste kohta looduses. Kuju ideid metsataimede, seente ja marjade kohta. Laiendage laste arusaamist looduslike vitamiinide kasulikkusest inimestele ja loomadele

Keeruline teema Föderaalsete osariigi haridusstandardite 2016 kavandamine. A. Bõvševa

Teema: "Mida sügis meile tõi"

Sihtmärk: laiendage teadmisi laste ideedest köögiviljade ja puuviljade kohta. Kinnitada teadmisi hooajaliste muutuste kohta looduses, anda aimu looduslike vitamiinide kasulikkusest.

Solomennikova O. A.

Edasine planeerimine

Keskgrupp MBDOU nr 11

(Kognitiivne areng)

Tervikliku maailmapildi kujunemine

kirjandus,

Teema:“Ökoloogilise raja läbimine”

Sihtmärk: laiendage laste ideid sügisestest looduse muutustest

Teema:"Petersell läheb tööle"

Sihtmärk:õpetage lapsi Grupp esemeid ettenähtud otstarbel, et kasvatada soovi vanemaid aidata.

Dybina O. V.

Teema:"Mida sügis meile tõi"

Sihtmärk: laiendage laste arusaamist köögiviljadest ja puuviljadest. Kinnitada teadmisi hooajaliste muutuste kohta looduses. Andke aimu looduslike vitamiinide kasulikkusest.

Föderaalse osariigi haridusstandardi looduskeskkonnaga tutvumine Solomennikova O. A.

Teema:"Käitumine maanteel ja transpordis"

Sihtmärk: korduvad foorid, tutvustada käitumisreeglitega transpordis,

Komplekssed klassid

programmi järgi "sünnist koolini"

Edasine planeerimine

Keskgrupp MBDOU nr 11

(kognitiivne areng)

Tervikliku maailmapildi kujunemine

Õppetegevuse eesmärk

Kirjandus, lk.

Teema: Meie lasteaed on nii hea – paremat lasteaeda ei leia.

Sihtmärk: Täpsustage laste teadmisi lasteaiast. (Suur ilus hoone, kus on palju hubaseid rühmad, muusika- ja spordisaalid, avar köök, arstikabinet. Lasteaed on nagu suur pere, kus kõik hoolitsevad üksteise eest). Laiendage teadmisi lasteaias töötavate erinevate elukutsete inimeste kohta

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine

O. V. Dybina,

Teema:Tutvus ilulindudega (näide – kanaarilind)

Andke lastele ideid dekoratiivlindude kohta. Näidake lastele dekoratiivlindude pidamise iseärasusi. Kuju soov jälgida taimi ja loomi ning nende eest hoolitseda

Föderaalse osariigi haridusstandardi looduskeskkonnaga tutvumine

O. Solomennikova, lk 36

Teema:Petrushka on sportlane.

Sihtmärk: Parandada oskusi Grupp esemed vastavalt eesmärgile (sporditegevuse vajaduste rahuldamine); täpsustada laste teadmisi spordist ja spordivahenditest; vaatlemisoskust arendada.

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine O. V. Dybina,

Teema:Klaasi maailmas.

Sihtmärk:Aitab paljastada klaasi omadused (vastupidav, läbipaistev, värviline, sile); kasvatada asjadesse hoolivat suhtumist; arendada uudishimu.

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine

O. V. Dybina, lk. 36

Edasine planeerimine

Keskgrupp MBDOU nr 11

(kognitiivne areng)

Tervikliku maailmapildi kujunemine

Õppetegevuse eesmärk

kirjandus,

Teema: Härjaparv pihlakaokstel.

Sihtmärk: Laiendage laste arusaamist lindude mitmekesisusest. Õppige tuvastama härjapea iseloomulikke jooni. Kuju soov kohapeale lendavaid linde jälgida ja neid toita.

Föderaalse osariigi haridusstandardi looduskeskkonnaga tutvumine

O. Solomennikova, lk 48

Teema: Sibulate istutamine.

(V Grupp)

Sihtmärk:Laiendage laste arusaamist kasvuks vajalikest tingimustest ja taimede areng(muld, niiskus, soojus ja valgus). Esitage põhimõisted looduslike vitamiinide kasulikkuse kohta tervisele. Kuju tööoskused ja -oskused.

Föderaalse osariigi haridusstandardi looduskeskkonnaga tutvumine

O. Solomennikova, lk 54

Teema:Miks lumetüdruk sulas?

Sihtmärk: Laiendage laste arusaamist vee, lume ja jää omadustest. Õppige paika panema peamist põhjust ja tagajärge side: lumi sulab soojas ja muutub veeks; Külmas vesi külmub ja muutub jääks.

Föderaalse osariigi haridusstandardi looduskeskkonnaga tutvumine

O. Solomennikova, lk 45

Teema:Aitame Dunnol nõusid kujundada (savi meisterdamine).

Sihtmärk: Laiendage laste arusaamist looduslike materjalide omadustest. Õppige võrdlema liiva ja savi omadusi. Vormi ideid teemal et savist saab meisterdada mänguasju ja nõusid. Tugevdada laste oskust saviga voolida.

Föderaalse osariigi haridusstandardi looduskeskkonnaga tutvumine

O. Solomennikova, lk 64

Edasine planeerimine

Keskgrupp MBDOU nr 11

(kognitiivne areng)

Tervikliku maailmapildi kujunemine

õppetegevuse eesmärk

kirjandus,

Teema:Kohustus looduse nurgas.

Sihtmärk:Näidake lastele loodusnurgas valves olemise jooni. Kuju vastutus taimede ja loomade eest hoolitsemise eest.

Föderaalse osariigi haridusstandardi looduskeskkonnaga tutvumine

O. Solomennikova, lk 43

Teema:Külastub vanaisa loodusteadlane.

Sihtmärk: Laiendage laste arusaamist talvistest nähtustest looduses. Õppige talvel loodusobjekte vaatlema. Esitage põhimõisted inimese ja looduse suhetest.

Föderaalse osariigi haridusstandardi looduskeskkonnaga tutvumine

O. Solomennikova, lk 50

Teema:Vaadates jänest.

Sihtmärk:Andke lastele ettekujutus jänest. Õppige tuvastama küüliku välimuse iseloomulikke jooni. Arendada huvi loomade vastu.

Föderaalse osariigi haridusstandardi looduskeskkonnaga tutvumine

O. Solomennikova, lk 53

Teema:"Metsloomad"

Sihtmärk:Tutvustage lapsed metsloomade tüüpidega, tutvustada neile nende elupaika, välimuse ja elustiili tunnused.

Kasvatage armastust ja austust looduse vastu.

Interneti-tehnoloogiad

(tunni nr 1 arendused)

Edasine planeerimine

Keskgrupp MBDOU nr 11

(kognitiivne areng)

Tervikliku maailmapildi kujunemine

Õppetegevuse eesmärk

kirjandus,

Teema: Uuri enda kohta kõike, õhupall.

Tutvustage kummi, selle kvaliteet ja omadused. Õppige looma seoseid materjali ja selle kasutusviisi vahel.

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine

O. V. Dybina,

Teema: Suurepärane arst.

Sihtmärk:Kuju arusaamad arstide ja õdede töö tähtsusest, nende ärilistest ja isikuomadustest.

Arendage emotsionaalset, sõbralik suhtumine neisse.

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine

O. V. Dybina, lk. 34

Teema: Meie armee.

Sihtmärk:Andke ettekujutus sõduritest, kes kaitsevad meie kodumaad; mõiste selgeks teha "Isamaa kaitsjad". Tutvustage mõne sõjaväelase ametiga (madrused, tankimeeskonnad, piloodid, piirivalvurid).

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine

O. V. Dybina,

Teema: Toataimede maailm

Sihtmärk:Laiendage laste ideid siseruumide kohta taimed: nende eelised ja struktuur. Õppige toataimi välimuse järgi eristama.

Föderaalse osariigi haridusstandardi looduskeskkonnaga tutvumine

O. Solomennikova, lk 57

Edasine planeerimine

Keskgrupp MBDOU nr 11

(kognitiivne areng)

Tervikliku maailmapildi kujunemine

Õppetegevuse eesmärk

kirjandus,

Teema:Muusikajuhi külastamine.

Sihtmärk:Tutvustage muusikajuhi äriliste ja isikuomadustega. Arendage emotsionaalset, sõbralik suhtumine temasse.

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine

O. V. Dybina, lk. 41

Teema: Ökoloogiline rada kevadel.

Sihtmärk: Laiendage laste arusaamist hooajalistest muutustest looduses. Näidake kevadel ökoloogilise raja objekte. Kuju austust keskkonna vastu. Andke põhiideed inimese ja looduse suhetest.

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine

O. Solomennikova, lk 66

Teema:Petersell läheb joonistama

Sihtmärk: Jätkake õppimist Grupp esemed ettenähtud otstarbel;

arendada uudishimu

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine

O. V. Dybina, lk. 26

Teema:Meie lemmikpuusepp.

Sihtmärk:Tutvustage lapsed puusepatööga; oma äriliste ja isiklike omadustega.

Kasvatage tänulikkust ja austust selle elukutse inimese, tema töö vastu.

Föderaalse osariigi haridusstandardi aine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine O. V. Dybina, lk 49

Edasine planeerimine

Keskgrupp MBDOU nr 11

(kognitiivne areng)

Tervikliku maailmapildi kujunemine

Õppetegevuse eesmärk

Kirjandus, lk.

Teema:Heinamaa perenaisel külas

Sihtmärk: Laiendage laste arusaamist putukate mitmekesisusest. Tugevdada teadmisi putukate ehituse kohta. Kuju austust keskkonna vastu. Õppige lahendama mõistatusi putukate kohta.

Föderaalse osariigi haridusstandardi looduskeskkonnaga tutvumine

O. Solomennikova, lk. 59

Teema:"Kosmos"

Sihtmärk: laste ideede üldistamine ruumi kohta, tutvustada lapsed kosmonautikapäeva püha ajalooga, annavad esmast teavet päikesesüsteemi planeedid. Aktiveerige laste sõnavara sõnad: ruum, planeet, astronaut.

Interneti-tehnoloogiad

(tunni nr 2 arendused)

Teema: Sihtkõnd "Mis on tänav".

Sihtmärk:Kuju elementaarne arusaam tänavast; pöörake tähelepanu majadele, kõnniteedele, sõiduteedele. Jätkata lasteaia asukoha tänava nime määramist; julgustada lapsi, kes nimetavad tänavat, kus nad elavad; selgitage, kui oluline on teada oma aadressi.

Föderaalse osariigi haridusstandardi aine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine O. V. Dybina, lk. 31

Teema:Minu linn.

Sihtmärk: Jätkake oma kodulinna (küla) nime tugevdamist, tutvustage selle vaatamisväärsusi.

Arendage uhkust oma linna üle (küla).

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine

O. V. Dybina,

Edasine planeerimine

Keskgrupp MBDOU nr 11

(kognitiivne areng)

Tervikliku maailmapildi kujunemine

Õppetegevuse eesmärk

kirjandus,

Teema:"See on võidupüha"

Sihtmärk: rikastage laste teadmisi võidupüha kohta, aktiveerige selleteemaline sõnavara.

Interneti-tehnoloogiad

(tunni nr 3 arendus)

Teema: "Kuumade maade loomad"

Sihtmärk: Tutvuge kuumades riikides elavate loomade nimedega pilte ja nende lapsi; selgitada välja välismärgid, nende struktuur, mida nad söövad; õppige loomapoegade nimesid moodustama.

Arendage tähelepanu, mälu, mõtlemine. Kasvatada armastust loomade vastu, arendada oskust kuulata õpetajat ja kaaslasi.

Interneti-tehnoloogiad

(tunni nr 4 arendus)

Teema: Reis minevikku toolidele

Sihtmärk:Kinnitada teadmisi majapidamistarvete otstarbest (taburet, laud, tool); areneda tagasivaade objektidele. Õppige tuvastama objektide mõningaid omadusi (osad, vormi)

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine

O. V. Dybina, lk. 43

Teema:Plastimaailmas.

Sihtmärk:Tutvustage plastesemete omaduste ja omadustega; aitab tuvastada plasti omadusi (sile, hele, värviline). Kasvatada asjadesse hoolivat suhtumist; arendada uudishimu.

Föderaalse osariigi haridusstandardi õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine

Sihtmärk: Kinnitada ja süstematiseerida teadmisi seebi kohta (omadused ja omadused, kuidas seda kasutada, kuidas selle eest hoolitseda).

Ülesanded:

Hariduslik:

Jätkake probleemsete olukordade ja vastuolude tuvastamise ja lahendamise õpetamist.

Tutvustage lastele seebi omadusi; näidata seebi olekute mitmekesisust keskkonnas. Tutvustage mõningaid seebi omadusi. Andke aimu seebi rollist inimese elus

Arenguline:

Arendada kujundlikku ja assotsiatiivset mõtlemist, tähelepanu, sidusat monoloogikõnet. Arendage loovust ja kujutlusvõimet mitmesugustes produktiivsetes tegevustes. Arendada oskust joonistada seebiga kangale, värvilisele paberile.

Hariduslik:

Kasvatage austust vee vastu. Kasvatage otsingu- ja uurimistegevuse kaudu huvi oma avastuste vastu. Edendada keskkonnakultuuri.

Eeltöö: Tehke katseid: millal tekib seebivaht? Mis juhtub seebiveega pärast seda, kui kastate sellesse käsna? Sisestage puutuhka, valmistage sellest leeliseline vesi (riiete pesemiseks, käte pesemiseks). Rikastage oma sõnavara sõnadega, mis tähistavad seebi omadusi ja omadusi. Mängige mängu "tagurpidi" seebimullidega. Loe K. Tšukovski luuletust “Moidodyr”. Õppige keeleväänajaid seebi kohta. Joonista seebiga.

Materjal ja varustus: Postkast erineva värvi, lõhna ja olekuga seebiga. Kirjaga ümbrik. Arvuti seebi, mullide, vahu joonistega. Kolm veekaussi, riidest salvrätikud (käte pühkimiseks); käsnad; ämber savi; kokteilikõrred. Rõõmsate ja kurbade nägude piktogrammid. värviline papp; jäänused.

Meetodid ja tehnikad: Kunstilise väljenduse kasutamine, selgus; üllatusmoment; mängud; laste probleemsed küsimused; praktiline (katsed); laste jutud.

Tunni käik:

Rühma astuvad lapsed koos õpetajaga. Laual on pakikarp.

Kasvataja: "Poisid, te ei tea, kust see kummaline kast siia tuli. Vaata, siin on mingi salapärane ümbrik. Tule, teeme selle lahti. Õpetaja loeb kirja."

Võtke mind, peske oma nägu, ujuge ja arvake kiiresti, mis ma olen. Ja teadke: kui poleks mind ja vett, oleks suur katastroof.

Kallid, mu lapsed!

Kirjutan teile kirja:

Ma palun teil sagedamini pesta

oma käsi ja nägu.

Peate kindlasti pesema

Hommikul, õhtul ja pärastlõunal -

Enne iga sööki

Pärast und ja enne magamaminekut!

Hõõru švammi ja pesulapiga!

Olge kannatlik - pole probleemi!

Ja tint ja moos

Pesta maha seebi ja veega

Mu kallid lapsed!

Ma tõesti, tõesti küsin teilt:

Peske sagedamini, peske sagedamini -

Ma ei talu räpaseid inimesi.

Ma ei anna kätt räpastele inimestele,

Ma ei lähe neile külla!

Ma pesen ennast väga tihti.

Hüvasti!

Moidodyr.

Õpetaja: "Poisid! Kas soovite teada saada seebi saladusi? Siis lähme teiega uurimislaborisse. Kuid kõigepealt, nagu tõelised teadlased, paneme selga spetsiaalsed riided - rüüd.

— Arisha, palun lülita meie arvuti sisse. - Poisid, mis see ekraanil on? (Seep) – Kuidas sa arvasid, et see on seep?

- Kes oskab seebi kohta rohkem öelda? Milline see on? (ristkülikukujuline, lilleline,

kõva, tualett, lõhnav, libe jne)

— Miks seep lõhnab? (See sisaldab lillelist Kölni).

(Lapsed määravad ära, kuidas pakendist seep lõhnab).

— Kuidas teie tualettseep lõhnab?

- Mis seepi veel on? (Vedel)

— Mida sa vedelseebiga teed? (pesta juukseid, keha, juuksuri kasutamine jne) -Millal muutub seep libedaks? (Kui see on märg, veega)

Vaata, vaata: seep upub jõkke ja künasse! Miks on see alati ainult seal, kus on vett?

Leidsime end “võrdluste maalt”.

- Ütle mulle, seep on libe, nagu mis? (nagu ahvenkala, nagu jääpurikas, nagu jää, nagu siid jne)

- Kes loeb Mila kohta keeleväänajat?

Mila pesi Karu seebiga, Mila lasi seebi maha. Mila lasi seebi maha. Ma ei pesnud karu seebiga.

- Miks Mila Mishkat ei pesnud? — Miks seep maha kukkus? (libe)

Mida tähendavad sõnad "ära pestud, ära pestud, ära pestud"? "ja see pabistas ja hammustas nagu herilane, "ta vahutas."

- Mida tähendab fraas “seebita kaela” (Nõita, nühkima).

- Kas nad ütlesid sulle seda? Milleks?

- Mis te arvate, kas marju on võimalik seebitada?

— Kas olete vaarikad pesnud? (Nad pesid, aga ei seebitanud). Mis neist saab, kui marjad seebitada?

— Kuidas suhtute G. Osteri nõuannetesse:

Ärge kunagi peske käsi, kaela ega nägu. Sinu käed, kael, kõrvad ja nägu saavad jälle mustaks. See rumal tegevus ei vii midagi. Milleks siis energiat raisata, asjata aega raisata?

— Kas see on hea või halb nõuanne? - Miks kahjulik?

-Kes kardab seepi? (Misikud, räpased, argpüksid).

- "Millist nõu annaksite räpasele inimesele?"

Ja luuletaja Y. Akim soovitas seda:

Seep on lõhnav, valge, seebine. Seep vaatab räpast tüdrukut muigega. Kui räpane tüüp seepi mäletaks, peseks seep ta lõpuks minema,

- Ja ma ütleksin seda:

See libiseb minema nagu midagi elavat, aga ma ei lase tal minna. Vahutab valge vahuga, ma pole liiga laisk, et käsi pesta.

- Poisid, peskem käsi ja tõestame, et me pole määrdunud ega laisad!

- Mida me vajame käte pesemiseks? (Vesi, seep). (Lapsed tulevad laua äärde vee ja seebiga).

- Peseme käsi hästi. Vaata, meil on nüüd käes seebikindad.

- Mis need on? (Valge must). - Millal nad mustad on? (Kui su käed on määrdunud). - Millal nad valged on? (Kui käed on puhtad). -Kui tihti peaksite käsi pesema? (Määrdunud, enne söömist.)

- Kes teab, kuidas seebi eest hoolitseda? (Säilitada seebialuses riiulil ilma veeta, magnetiga seinal).

- Liigume järgmise laua juurde.

PHYSMINUTE.

— Kui viskate seepi vette, mis sellega juhtub? (See vajub, vuliseb, muutub loidaks.)

— Mis juhtub, kui käsn kastetakse seebiveesse? (Sellest kerkivad seebimullid).

- Miks? (Selles on õhuga augud).

— Millistest osakestest seep koosneb? (Valmistatud tahketest ja õhulistest seebiosakestest.)

- Arvake ära mõistatus "Palju seepi – mis see on?" (Poe vitriinid; riiulid

kraanikauss, seebinõud seebiga vannis.)

— Kas sa tead, millega inimesed oma nägu pesesid?

Liigume oma laboris järgmise laua juurde.

PHYSMINUTE

— Vanasti pesi ja pesi leelisega. Puutuhk valati keeva veega ja aurutati ahjus. Neid pesi ka saviga, mis puhastab käed ja keha suurepäraselt mustusest.

- Proovime pesta käsi saviga.

D/i: "Ma tahan seda, ma ei taha seda."(rõõmsa ja kurva näo piktogramm.)

- Vaata hoolikalt. Milline on esimese inimese tuju? Ta ütleb meile, et tahab oma käsi saviga pesta. Miks? (Kuna ta on kasulik, peseb ta puhtalt.) - Mis tuju on teisel väikemehel? Tead, ta ütles mulle, et talle ei meeldi saviga käsi pesta. Miks? (Kuna see on määrdunud, peate selle mahapesemiseks kulutama palju vett.)

— Poisid, vaadake, arvutiekraanile ilmus uus pilt. Mis see on? (Mulle) Mis need on? (Seebine.)

(Lapsed lähevad kõrvallaua juurde ja kasutavad seebi täis puhumiseks kõrsi

- Millised nad välja näevad? Mis juhtub, kui istud nende peale? Kas neist loobuda? Lüüa neid? Löö neile peale? Miks nad ütlevad: "Unenäod lõhkevad nagu seebimullid?" (Need on unenäod.)

- Pidagem meeles oma unistusi, mis on täitunud, ja neid, mis pole täitunud. -Millest seebimull koosneb? (Kestast ja õhust.)

(Lapsed pöörduvad taas arvutiekraani poole. Seal on palju seebimulle – vaht).

- Kuulake: "Seep puhus mullid, vaht tõusis üles ja see oli kadunud, see kõik kadus."

Miks see kadus?

Kus sa veel vahtu oled näinud? (Jões, meres, kalda lähedal, lainetel, purgis, mahla-, piimaklaasis jne.)

D/i: "Mis ei saaks ilma milleta juhtuda?" Puhas – ilma... seebita. Seep – ilma... rasvata. Vaht - ilma... veeta Mullid - ilma... käsnata. Naljad – ilma... naeratuseta.

— Kas arvate, et seepi saab kasutada ainult pesemiseks ja pesemiseks? - Mida nad veel teha saavad?

(Joonista kangale, joonista värvilisele paberile, kangale.)

(Võite kinkida lastele seebijääke ja kutsuda seebimaagiat joonistama).

Peegeldus:

- Poisid, te olete nii suurepärased.

- Tuletagem meelde, mida uut te seebi kohta õppisite? Mis sulle kõige rohkem meelde jääb?

Ja nüüd soovitan vaadata multikat tüdrukust, kellele ei meeldinud end pesta.

Multifilmi "Külastades hambaharjakuningannat" vaatamine

septembril

Õppetund nr 1. Ümbritseva elu nähtused.

Teema: Meie lasteaed on nii hea – paremat lasteaeda ei leia

Programmi sisu: Täpsustage laste teadmisi lasteaiast (suur ilus hoone, kus on palju hubaseid rühmi, muusika- ja kehalise kasvatuse tuba, avar köök, arstikabinet, lasteaed meenutab suurt perekonda, kus kõik üksteise eest hoolitsevad). Laiendage teadmisi lasteaias töötavate erinevate elukutsete inimeste kohta.

Kirjandus:

Lk 27.

Õppetund nr 2. Liikluseeskirjad

Teema: « Liiklusreeglid väärivad austust"

Tarkvara ülesanded:

    kinnistada laste teadmisi fooride ja nende signaalide kohta;

    süstematiseerida laste teadmisi liiklusmärkidest ja nende tähendusest;

    kinnistada teadmisi maismaa- ja õhutranspordist;

    arendada vaatlusoskust, visuaalset mälu;

    arendada oskust vastata täielikult.

Kirjandus: taotlus projektile “Tee ABC”.

Õppetund nr 3. Ümbritseva elu nähtused

Teema: Kes kasvatab meie leiba?

Programmi sisu: Laiendage oma arusaamist ametitest. Tutvustage põllumehe elukutset. Kasvatage austusttäiskasvanute tööle, ettevaatliksuhtumine leivasse.

Kirjandus: Komplekstunnid Veraksa N. E., Vassiljeva M. A., Komarova T. S. Lehe toimetatud programmi järgi. 80

Õppetund nr 4. Looduse tundmaõppimine.

Teema: Ökoloogilisel rajal kõndimine.

Programmi sisu: Laiendage laste arusaama sügisestest looduse muutustest. Näidake sügisel ökoloogilise raja objekte. Kujundada hoolivat suhtumist keskkonda. Andke põhiideed inimese ja looduse suhetest.

Kirjandus:

Lk 34.

oktoober

Õppetund nr 1. Looduse tundmaõppimine.

Teema: Metsas on karu seeni ja marju...

Programmi sisu: Kinnitada laste teadmisi hooajalistest muutustest looduses. Kujundage ideid metsataimedest: seentest ja marjadest. Laiendage laste arusaamist looduslike vitamiinide kasulikkusest inimestele ja loomadele.

Kirjandus: Solomennikova O.A. Loodusega tutvumine lasteaias: Keskrühm.-M.: IOZAIKA-SINTEZ, 2014 - 96 lk.

Lk 31.

Õppetund nr 2. Looduse tundmaõppimine.

Teema: Mida on sügis meile toonud?

Programmi sisu: Laiendage laste arusaamist köögiviljadest ja puuviljadest. Kinnitada teadmisi hooajaliste muutuste kohta looduses. Andke aimu looduslike vitamiinide kasulikkusest.

Kirjandus: Solomennikova O.A. Loodusega tutvumine lasteaias: Keskrühm.-M.: IOZAIKA-SINTEZ, 2014 - 96 lk.

Lk 28.

Õppetund nr 3. Looduslik ümbrus

Teema: Sügisesed koosviibimised (vestlus lemmikloomadest)

Programmi sisu: Kinnitada laste teadmisi hooajalistest muutustest looduses. Laiendage oma arusaama lemmikloomade elust talvehooajal. Loo soov lemmikloomade eest hoolitseda.

Kirjandus: Solomennikova O.A. Loodusega tutvumine lasteaias: Keskrühm.-M.: IOZAIKA-SINTEZ, 2014 - 96 lk.

Lk 39.

Õppetund nr 4. ELUOHUTUSE ALUSED.

Teema: " Korja metsas seeni"

Programmi sisu: Laiendage laste arusaamu metsaseentest ja marjadest, tutvustage neile nende välimuse ja kasvukohtade tunnuseid; õpetada lapsi eristama söödavaid ja mittesöödavaid seeni; arendada visuaalset ja kuulmis tähelepanu, mälu, vaatlust, kõne ja liigutuste koordinatsiooni; kujundada hoolivat suhtumist loodusesse.

Kirjandus: taotlus projektile “Metsarikkus”.

novembril

Õppetund nr 1. eluohutuse põhialused

Teema: "Millest keha koosneb"

Programmi sisu: moodustavad põhiidee struktuurist Inimkeha; edendada oskust vastata õpetaja küsimustele ettepanekutega; äratada teadlikku suhtumist endasse ja teistesse lastesse; kujundada ettekujutus tervislikust eluviisist, oskusest ja soovist järgida vajalikke hügieenireegleid.

Kirjandus: lisa projektile “Ma olen mees maailmas”.

Õppetund nr 2. Ümbritseva elu nähtused

Teema: Virtuaalne jalutuskäik"Mis on tänav"

Programmi sisu: Moodusta põhiideed tänava kohta; pöörake tähelepanu majadele, kõnniteedele, sõiduteedele. Jätkata lasteaia asukoha tänava nime määramist; julgustage lapsi, kes nimetavad tänavat, kus nad elavad, selgitama, kui oluline on teada nende aadressi.

Kirjandus: Dybina O.V. Õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine. Keskmine rühm.- M.: Mosaika-Sintez, 2015.-96s

Lk 31.

Õppetund nr 3. Tutvumine sotsiaalse reaalsusega.

Teema: "Minu riik"

Programmi sisu: anda lastele ettekujutus Venemaast kui riigist;

tutvustada lastele Venemaa sümboleid: lipp, vapp, hümn; aktiveerige teemakohane sõnavara.

Kirjandus: lisa projektile “Olen Venemaa kodanik”

Õppetund nr 4. Ümbritseva elu fenomen.

Teema: Perekonna traditsioonid

Programmi sisu: Laiendage oma arusaamist perekonnast. Moodustage esindusteadmised peretraditsioonidest,peresuhete kohta(onu, tädi, õetütar, nõbu, nõbuõde).

Jätkake lugupidava suhtumise kujundamist pere ja sõprade suhtes

Kirjandus: Komplekstunnid Veraksa N. E., Vassiljeva M. A., Komarova T. S. Lehe toimetatud programmi järgi. 39

Õppetund nr 5. Ökoloogia

Teema: Talv on varsti käes! (Vestlus metsloomade elust metsas)

Programmi sisu: Andke lastele ideid metsloomade elust talvel. Kasvatada huvi looduskeskkonna vastu. Edendada hoolivat suhtumist loomadesse.

Kirjandus: Solomennikova O.A. Loodusega tutvumine lasteaias: Keskrühm.-M.: IOZAIKA-SINTEZ, 2014 - 96 lk.

Lk 41

detsembril

Õppetund nr 1. Looduslik ümbrus

Teema: Külas vanaisa loodusteadlane

(talvel ökoloogiline rada)

Programmi sisu: Laiendage laste arusaamist talvistest nähtustest looduses. Õppige talvel loodusobjekte vaatlema. Esitage põhimõisted inimese ja looduse suhetest.

Kirjandus: Solomennikova O.A. Loodusega tutvumine lasteaias: Keskrühm.-M.: IOZAIKA-SINTEZ, 2014 - 96 lk.

lk 51

Õppetund nr 2. Teemakeskkond

Teema: Petersell - sportlane

Programmi sisu: Parandada oskust rühmitada objekte vastavalt otstarbele (sporditegevuse vajaduste rahuldamine); täpsustada laste teadmisi spordist ja spordivahenditest; vaatlemisoskust arendada.

Kirjandus: Dybina O.V. Õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine. Keskmine rühm.- M.: Mosaika-Sintez, 2015.-96s

Lk 29

Õppetund nr 3. Ümbritseva elu nähtused

Teema: Uus aasta väravas

Programmi sisu: Tutvustage kombeidUusaasta tähistamine Venemaal ja teistes riikides.Rääkige, miks me jõulupuu kaunistame. Moodustage esindusteave puhkuse kohta, selle tähendusinimestele.

Kirjandus: Komplekstunnid Veraksa N. E., Vassiljeva M. A., Komarova T. S. Lehe toimetatud programmi järgi. 146

Õppetund nr 4. Ökoloogia

Teema: Miks Snow Maiden sulas?

Programmi sisu: Laiendage oma arusaama vee, lume ja jää omadustest. Õppige looma põhilisi põhjus-tagajärg seoseid: lumi sulab soojas ja muutub veeks; Külmas vesi külmub ja muutub jääks.

Kirjandus: O.A. Solomennikova “Loodusega tutvumine lasteaias” Lk. 45.

jaanuaril

Õppetund nr 1. Sotsiaalse reaalsuse nähtused

Teema: "Ülemaailmne TÄNU päev."

Programmi sisu: arendada laste kultuurse käitumise oskusi üksteise ja teiste inimestega suhtlemisel;julgustada lapsi kasutama viisaka suhtlemise reegleid; arendada lastes huvi suulise rahvakunsti vastu läbi teatraliseerimise.

Kirjandus: lisa projektile “Viisakusteaduste maailmas”

Õppetund nr 2. Ümbritseva elu nähtused

Teema : Rahvapühad Venemaal. jõulud

Programmi sisu: Laiendage arusaamist vene rahvapühadest, selgitage nende päritolu ja eesmärki. Kasvatage huvi IP vastuVenemaa, rahvuslikuhkus.

Kirjandus: Komplekstunnid Veraksa N. E., Vassiljeva M. A., Komarova T. S. Lehe toimetatud programmi järgi. 155

Õppetund nr 3. Teemakeskkond

Teema: « Nii erinev transport"

Programmi sisu: Laste teadmiste arendamiseks teemal "Transport": täpsustage auto põhiosade nimed. Jätkata laste teadmiste kinnistamist erinevate transpordiliikide (maa-, vee-, õhu-, eritranspordi) kohta; näidata transpordi tähtsust inimeste elus. Arendage oskust kooskõlastada oma tegevust teiste tegudega

Kirjandus: taotlus projektile “Selline transport”

Õppetund nr 4. Ümbritseva elu nähtused

Teema: Minu sõbrad.

Programmi sisu: Moodustage mõisted "sõber", "sõprus"; Kasvatage laste vahel positiivseid suhteid, julgustades neid tegema häid tegusid. Õppige koostööd tegema, empaatiat tundma, üksteise suhtes hoolimist ja tähelepanu üles näitama.

Kirjandus: Dybina O.V. Õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine. Keskmine rühm.- M.: Mosaika-Sintez, 2015.-96s

Lk 24.

veebruar

Õppetund nr 1. eluohutuse põhialused

Teema: "Üksinda kodus".

Programmi sisu: laiendada teadmisi lapse elule ja tervisele ohtlikest teemadest; arendada motoorset aktiivsust; arendada mõistatuste mõistmise ja lahendamise oskust.

Kirjandus: projekti "Eluohutus" lisa.

Õppetund nr 2. Teemakeskkond

Teema: Klaasi maailmas

Programmi sisu: Aidake tuvastada klaasi omadusi (tugev, läbipaistev, värviline, sile); kasvatada asjadesse hoolivat suhtumist; arendada uudishimu.

Kirjandus: Dybina O.V. Õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine. Keskmine rühm.- M.: Mosaika-Sintez, 2015.-96s

Lk 36

Õppetund nr 3. Ümbritseva elu nähtused

Teema: Meie armee

Programmi sisu: Andke ettekujutus sõduritest, kes kaitsevad meie kodumaad; täpsustada mõistet "Isamaa kaitsjad". Tutvustada mõningaid sõjaväelaste elukutseid (madrused, tankimeeskonnad, piloodid, piirivalvurid).

Kirjandus: Dybina O.V. Õppeaine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumine. Keskmine rühm.- M.: Mosaika-Sintez, 2015.-96s

Lk 37

Õppetund nr 4.

Teema: Sibulate istutamine

Programmi sisu: Laiendage laste arusaamist taime kasvuks ja arenguks vajalikest tingimustest (muld, niiskus, soojus ja valgus) Andke põhimõisted looduslikest vitamiinidest. Arendada tööoskusi ja -oskusi.

Kirjandus: Solomennikova O.A. Loodusega tutvumine lasteaias: Keskrühm.-M.: IOZAIKA-SINTEZ, 2014 - 96 lk.

Lk 55

märtsil

Õppetund nr 1. Ümbritseva elu nähtused

Teema: "Naiste elukutsed."

Programmi sisu: kinnistada laste teadmisi ametitest (arst, juuksur, müüja, õpetaja, kokk), tööriistadest;sõnavara rikastamine ja laiendamine teemal "kutse" keerukate sõnadega;kirjeldava loo kirjutamise õppimine konspekti abil.

Kirjandus: projekti "Rahvusvaheline naistepäev" lisa

Õppetund nr 2. Ümbritseva maailmaga tutvumine.

Teema: Heinamaa omanikul külas

Programmi sisu: Laiendage laste arusaamist putukate mitmekesisusest. Tugevdada teadmisi putukate ehituse kohta. Kujundada hoolivat suhtumist keskkonda. Õppige putukate kohta mõistatusi arvama.

Kirjandus: Solomennikova O.A. Loodusega tutvumine lasteaias: Keskrühm.-M.: IOZAIKA-SINTEZ, 2014 - 96 lk.

lk 59

Õppetund nr 3. Ümbritseva maailmaga tutvumine.

Teema: Ökoloogiline rada kevadel

Programmi sisu: Laiendage laste arusaama hooajalistest muutustest looduses.Õppetund nr 3. Näidake kevadel ökoloogilise raja objekte. Kujundada hoolivat suhtumist keskkonda. Andke põhiideed inimese ja looduse suhetest.

Kirjandus: Solomennikova O.A. Loodusega tutvumine lasteaias: Keskrühm.-M.: IOZAIKA-SINTEZ, 2014 - 96 lk.

Lk 66

Õppetund nr 4. Ökoloogia

Teema: "Linnud on meie sõbrad"

Programmi sisu: Kasvatage hoolivat suhtumist lindudesse.

Rikastage sõnavara ja avardage laste silmaringi.

Laiendage laste teadmisi oma kodumaa lindude kohta.

Kirjandus: taotlus Maailma linnupäeva projektile.

aprill

Õppetund nr 1. Teemakeskkond.

Teema: "Raamat on teie parim sõber!"

Programmi sisu: htugevdada laste teadmisi lastekirjanikest ja nende teostest (S. Marshak, A. Barto, K. Tšukovski);htugevdada laste oskust eristada lastekirjanduse žanre (muinasjutt, novell, luuletus);arendada reageerimisvõimet, uudishimu, kognitiivset motivatsiooni;kasvatada hoolikat ja hoolikat suhtumist raamatutesse.

Kirjandus: lisa projektile “Raamat on su parim sõber”

Õppetund nr 2. Elu ümbritsev nähtus

Teema: "Teekond kosmosesse"

Programmi sisu: danda lastele põhilisi ideid ruumi kohta; juuresõppida mängus ühinema, tegutsema vastavalt reeglitele ja üldistele mänguplaanidele; arendada tähelepanu, vaatlust, loogilist mõtlemist; soodustada kognitiivset tegevust.

Kirjandus: lisa projektile “We are the future cosmonauts”.

Õppetund nr 3. Teemakeskkond

Teema: Kella laul

Programmi sisu: Tugevdada teadmisi klaasist,metall, puit, nende omadused.Tutvustage ajalugukellad ja kelladVenemaal ja teistes riikides.

Kirjandus: Komplekstunnid N. E. Veraksa toimetatud programmi järgi, lk. 305

Õppetund nr 4. eluohutuse põhialused

Teema: "Kui sa tahad olla terve."

Programmi sisu: kasvatada lastes teadlikku suhtumist karastumis-, spordi-, juur- ja puuviljasöömise vajadusesse, et olla terve.

Kirjandus: eluohutuse pikaajaline plaan (aprill).

mai

Õppetund nr 1. Teemakeskkond

Teema: Venemaa riiklikud sümbolidneed

Programmi sisu: Tutvustage Venemaa hümni.

Kinnitage teadmisi:Moskvast - meie Ro pealinnastdynes; vapi ja lipu kohta.

Kirjandus: Komplekstunnid Veraksa N. E., Vassiljeva M. A., Komarova T. S. Lehe toimetatud programmi järgi. 326

Õppetund nr 2. Ümbritseva elu nähtused

Teema: See võidupüha

Programmi sisu: Kinnitage teadmisi selle kohtakui vapralt me ​​sõja-aastatel võitlesimevanaisad, vanaisad, naguinimesed hoiavad neist mälestust.Kasvatage austustSuure Isamaa veteranidelesõja sõda.

Kirjandus: Komplekstunnid Veraksa N. E., Vassiljeva M. A., Komarova T. S. Lehe toimetatud programmi järgi. 316.

Alates 15.05 Seire.

Haridusvaldkondade lõimimine. Kognitiivne areng, sotsiaalne - kommunikatiivne, kõne, kunstiline - esteetiline, füüsiline areng.

Eesmärgid. Kujundada laste ettekujutusi ruumist. Tutvustage esimest naiskosmonauti Valentina Tereškovat. Tugevdada oskust eristada elusolendeid objektidest, arendada loogilist mõtlemist. Harjutada geomeetriliste kujundite (ring, ruut, kolmnurk, ristkülik, ovaal) tuvastamist ja nimetamist ning oskust valida kattudes vajaliku suurusega kujundeid. Arendage visuaalset taju. Kasvatage soovi saada tugevaks ja julgeks. Äratada imetlust V. Tereškova vastu, uhkust meie riigi üle.

Materjalid ja seadmed. Pilt öötaevast, müts tähega, mänguasi Lunatic, 4 piltidega kaarti, V. Tereškova portree, joonistatud täppidega lehed igale lapsele raketi ühendamiseks, raketi näidis, sinised ja mustad markerid, suur kollane ring, millel on väljajoonistatud kohad kujundite jaoks, papist välja lõigatud erineva suurusega geomeetrilised kujundid, liim, pintsel, õliriie kujundite hajutamiseks, maiuspalad lastele.

Tunni edenemine.

Õpetaja loeb Zh Paramonova luuletust:

Kui sa öösel ei norska

Ja vaata taevast

Näete seda

Imelise iluga tähed.

Tähtkujude maailm on täis värve,

Temast on palju jutte.

Kasvataja. Vaadake öist taevast, poisid. Mis on taevas nähtav?

Lapsed. Palju tähti.

Kasvataja. Tähed tunduvad väga väikesed, sest nad on Maast kaugel. Miks te arvate, miks tähti päeval näha pole?

Laste oletused.

Kasvataja. Päeval pole tähti näha, kuna Päike paistab palju eredamalt. Meie Päike on ka täht. Peale tähtede on veel planeete. Nad tiirlevad ümber tähtede. Kujutagem ette, et Anechka on meie täht. Ja me kõik ühendame käed ja tiirleme nagu planeet ümber tähe.

Tüdruk paneb pähe tähega mütsi. Lapsed hoiavad kätest kinni ja kõnnivad tüdruku ümber ringi.

Kasvataja. Ruumi, milles tähed ja planeedid asuvad, nimetatakse ruumiks.

Muusika mängib. Gruppi ilmub ebatavaline külaline.

Lunatic. Tere kutid! Ma olen Lunatic.

Lapsed. Tere, Moony!

Lunatic. Ma lendasin teie juurde planeedilt Kuu ja tahan tõesti teie planeedi kohta teada saada.

Kasvataja. Lapsed, öelge Moonyle, mis on meie planeedi nimi.

Lapsed. Meie planeet on Maa.

Kasvataja. On üks planeet – aed

Selles külmas ruumis,

Ainult siin on metsad lärmakad,

Rändlindude kutsumine,

See on ainus, millel nad õitsevad

Maikellukesed rohelises rohus

Ja kiilid on ainult siin

Nad vaatavad üllatunult jõkke.

Hoolitse oma planeedi eest

Teist sellist ju pole. (Ja Akim)

Didaktiline mäng "Elav - elutu".

Õpetaja kutsub lapsi vaatama nelja pildiga kaarte ja kõrvaldama mittevajalikud. Mängu eesmärk: kinnistada oskust eristada elusolendeid elututest objektidest.

Visuaalne võimlemine Lunaticuga.

Tõstame silmad üles

Unistame staari nägemisest.

Me langetame silmad alla,

Siis tõstame selle uuesti üles.

Uneskõndija lendas paremale,

Ja siis lahkus.

Lunatic istus aknale (jälgi Hullu oma pilguga kaugele ja lähedale)

Peaaegu lendas minema!

Kasvataja. Poisid, meie planeet Maa on imeline, ilus. Kuid inimest on alati huvitanud kosmos, see tohutu ruum tähtede ja planeetidega. Kas teate, kes lendas esimesena kosmosesse?

Lapsed. Juri Gagarin!

Kasvataja. Ja esimene naine, kes kosmosesse lendas, oli Valentina Tereškova. (Näitab portreed). See vapper naine veetis peaaegu kolm päeva kosmoses üksi, ilma seltsimeesteta. Kosmosesse lendamiseks peate olema hea tervise juures ja palju treenima. Valentina Tereškova tegeles spordiga: ta hüppas langevarjuga. Temast sai meie riigi esimene naiskindral ja ta sai kangelase tiitli. Poisid, saate teada, millega nad kosmosesse lendavad, ühendades kõik oma lehtedel olevad punktid.

Lapsed istuvad laudades ja teevad tööd punkt-punkti haaval.

Kasvataja. Mida sa said?

Lapsed. Rakett!

Õpetaja näitab suurt raketi näidist, mis oleks pidanud saama pärast kõigi lehtedel olevate täppide ühendamist, ja kiidab lapsi hoolikalt töö tegemise eest. Just sellist raketti tahaks Valentina Tereškova!

Füüsiline treening. Ees ootavad kiired raketid planeetidel ringi jalutamiseks.

Kumba me tahame, lendame sellega!

Alguses käivad lapsed kätest kinni hoides ringis. Siis nad kükitavad, hüppavad (raketilaskmine) ja jooksevad üksteise järel.

Kasvataja. Meie külaline tundus millegipärast kurb.

Lunatic. Minu planeediga juhtus katastroof: Kuu tükid purunesid, kukkusid ja läksid kõik segamini.

Kasvataja. Poisid, aitame oma külalist - päästke Kuu.

Lapsed valivad sobiva geomeetrilise kujundi (ring, ruut, kolmnurk, ristkülik, ovaal) ja kleebivad need Kuu pinnale (suur ring, millel on kujundite jaoks välja toodud kohad).

Lunatic. Aitäh, poisid! Kuu osutus väga ilusaks!

Kasvataja. Kas teile meeldis meie tund? Kuidas aru saada, mis on ruum? Täpselt nii, see on ruum, kus asuvad tähed ja planeedid. Mis on meie planeedi nimi? (Maa). Palun andke esimesena kosmosesse lennanud naise ees- ja perekonnanimi. (Valentina Tereškova). Mida nad kasutavad kosmosesse lendamiseks? (Nad lendavad raketiga kosmosesse).

Lunatic. Kallid poisid! Minu jaoks oli väga huvitav teiega koos olla. Aga mul on aeg lennata oma planeedile. Mul on teile maiuspala.

Uneskõndija annab süüa ja jätab hüvasti.

Lapsed. Hüvasti, Moony! Tulge meile uuesti külla!


Materjali täisteksti vaata allalaaditavast failist tervikliku maailmapildi kujunemise kohta keskmises grupis "Tutvus kosmosega. Esimene naisastronaut."
Leht sisaldab fragmenti.