Papist ja niidist isetegemise korv. Nõud

Teema: Nõude liigid
Eesmärgid: kinnistada teadmisi niiditüüpide kohta, oskusi töötada papi, liimi, kääridega, ratsionaalseid võtteid paberi märgistamiseks šabloonide abil, kerimistehnikaid; arendada oskust kompositsiooni kompetentselt koostada.
Planeeritud tulemused: õpitakse koostama niitidesse mähitud mustrite järgi kompositsiooni, eristama niiditüüpe, ammutama õpikust vajalikku teavet, korraldama oma tegevusi; saab mallide koostamise ja pakkimise kogemusi, enesehindamise ja enesekontrolli oskusi.
Varustus: õpilaste vaatluspäevikud, kerimismallide abil valmistatud toote näidis, korvid, erinevat tüüpi niidid, lillekimpude fotod, papp, käärid, värvilised niidid, liim, "Saavutuste kaust", sildid plaanielementidega, anagramm sõna “road”, tunni teema kirjutamine tahvlile Tunni käik Organisatsiooniline hetk Kodutöö kontrollimine Millised vastused esitatud küsimustele said? Kuidas te need kujundasite?
(Õpilased demonstreerivad materjale, mille nad kodus Saavutuste kausta panevad.)
Tegevuse enesemääramine. Keerake anagramm lahti. (Nõud.)
OPADUS
Mida saate meile roogade kohta öelda? (Laste vastused.)
Nüüd lahendage mõistatus.
See on mugav ja kerge
Selle nimi on lühike
Majanduses teenib see meid sajandeid,
See sõna sisaldab nime Zina.
Sa võid temaga seenel käia,
Kas sa saad marju korjata?
Seda pole raske kanda.
Kuid võite selle kergesti murda!
Nad koovad need okstest ja niisist,
Ütle mulle, mis ta nimi on? (Korv.)
Äkki keegi on juba arvanud, mida me tunnis teeme? (Ilmselt korv.)
Ja mitte ainult korv, vaid korv lilli.
Lugege tunni teemat tahvlilt. (Papist ja niidist valmistatud kompositsioon “Lilledega korv”.)
Töö tunni teemalTöö õpiku kallal
Ava õpik lk. 10. Sa juba tead, mida meie esivanemad sõid. Mida nad kasutasid toidu säilitamiseks? Lugege teksti, vaadake illustratsioone. Räägi meile sellest.
Mida veel saab korvides hoida? (Korvid on mõeldud mitte ainult köögiviljade ja puuviljade, vaid ka pehmete mänguasjade, spordivarustuse, riiete ja muude erinevate kaupade hoidmiseks.)
Vaadake illustratsioone lk. 11. Mis on selliste roogade nimi? Millest see tehtud on?
(Õpilased töötavad algul omavahel paaris, seejärel vastavad tahvli juures 1-2 paari. Õpetaja kommenteerib ja täiendab õpilaste vastuseid.) Nagu näha, valmistatakse savist palju nõusid. Milleks seda materjali veel kasutada saab?
Ava õpik lk. 12, piltidelt leiad vihje.
Lugege teksti ja öelge, kuidas nimetatakse savist valmistatud esemeid. (Keraamika.)
Kust me selle kohta veel infot saame? (Entsüklopeediast, teatmeteosest, Internetist, täiskasvanutele jne.)
Vaadake fotosid ja lugege teksti lk. 13. Kes teeb savist nõusid? (Potter.)
Rääkige meile fotodelt, kuidas ta seda teeb. (Laste vastused.)
Mis on teie arvates korvipunuja elukutse nimi? Sellele küsimusele aitab vastata õpiku materjal lk. 14. (Meister korvivalmistaja.)
Kudumine on üks iidsemaid käsitööviise. Inimesed kasutavad kudumiseks looduslikke materjale, mida leidub looduses ja koristusjäätmete hulgas, nagu riisi- ja nisuõled, palmi- ja maisilehed. Viimastel aastatel on huvi kudumise vastu kogu maailmas kasvanud. Üha rohkem on kudumishuvilisi elukutselisi korvimehi ja amatööre. Nii et täna oleme teie ja mina amatöörkorvimeistrid.
Kehalise kasvatuse minut Lill ütleb lillele:
Võtke oma paber üles
(Tõstke ja langetage käed.)
Minge teele ja koputage oma jalga,
(Nad kõnnivad paigal, tõstes põlved kõrgele.)
Raputa pead
Tervitage hommikul päikest.
(Pöörake pead.)
Kallutage varre veidi -
Siin on lille laadija.
(Kallutab.)
Nüüd pese end kastega,
Raputage end maha ja rahunege maha.
(Suru kätt.)
Lõpuks on kõik valmis tähistama päeva kogu selle hiilguses.
(Istuge nende töölaudade taha.)
Töö jätkamine tunni teemal1. Tooteanalüüs
(Õpetaja näitab õpilastele valmistoodet.)
Uurige valmistoodet, määrake, milliseid materjale on vaja käsitöö “Lilledega korv” loomiseks. (Laste vastused.)
Mis tüüpi niite teate? (Õmblemine, tikkimine, tikkimine.)
Meie töös on parem kasutada jämedaid villaseid niite, võib kasutada ka niiti või iirist.
Mis värvi niiti võib käsitöö loomiseks vaja minna?
(Arutelu. Lillekimpude demonstreerimine.) Pidage meeles, kuidas te malli järgi märgite.
Koostame tööplaani.
(Pane plaan tahvlile.)
Tööplaan
Lõikamine (töövihikust mallide välja lõikamine).
Märgistus (mallide ettevalmistamine).
Avage see.
Kokkupanek (šablooni mähis, liimimine).
Võrdleme oma tööplaani õpikus antud plaaniga. (Õpilased loevad tööplaani lk 14-15.)
Loominguline töö
(Õpilased valmistavad üksteist abistades tahvlil või õpikus oleva plaani järgi toote.)
Mõtisklus Milline ülesanne oli huvitav?
Mis oli teie jaoks raske?
Õpilastööde näitus (Tööd analüüsides pane tähele kompositsiooni täpsust, järjepidevust, värvilahendust, originaalsust ja oma töö esitlemise oskust.)
Tunni kokkuvõte Kes aitas tunni jooksul kõige rohkem?
Kuidas nimetatakse korvipunujaid? (Korvitegijad.)
Mida sa oma käsitööga peale hakkad? Kuidas saate seda kasutada? (Paigutage käsitöö või foto sellest Saavutuste kausta, kaunistage oma toa sein või kinkige see oma vanematele.)
(Töökoha koristamine.)

Selle asemel, et istuda ja igavleda, võite tegeleda millegi kasulikuga, mis pakub ka palju naudingut. Võtame lõnga ja punume selle südamekujuliseks korviks! Meie ees olev ülesanne pole keeruline, isegi laps saab sellega hakkama. Selline korv saab suurepäraseks kaunistuseks toale, tualettlauale või suveniiririiulile. Selles saab hoida ehteid, juuksenõelu, erinevaid pisiasju ja nipsasju. Ja käsitsi valmistatud toode on meeldiv kingitus igale õiglase soo esindajale, olgu see siis ema, tüdruksõber, õpetaja või keegi teine.

Materjalid punutud korvi valmistamiseks:

  • - paks papp (eelistatavalt lainepapp);
  • - tavalise papi leht;
  • - värvilise paberi leht;
  • - hambaorki - 26 tk.;
  • - niidipall kudumiseks;
  • - suur nõel;
  • - suured helmed;
  • - käärid;
  • - PVA liim;
  • - südame mall.


Tootmisprotsess:
1. Jälgige südame malli lainepapi tükile, samuti tavalise papi ja värvilise paberi lehtedele. Lõika see välja. Liimige tavalisest papist ja paksust papist südamed kokku, seejärel tehke nõelaga augud üksteisest ligikaudu samal kaugusel. Sisestage hambaorkid.
2. Hakkame punuma korvi. Selleks kinnitage niit esimesele hambaorkile, sidudes sõlme ja langetades selle põhja. Kudume nii: Ajame niidi hambaorki taha - hambaorki ette jne.


Kudumisprotsessi ajal võivad hambaorkid ümber kukkuda, nii et peate neid oma kätega hoidma ja perioodiliselt kohandama.
3. Kui pool esimesest reast on kootud ja leiame end sõlme sidumise koha vastas oleva hambaorki juurest, keerame niidi ümber selle hambaorki ja jätkame kudumist.



4. Kudume ülejäänud pool reast, peatume sõlmega hambaorku ja teeme pöörde.


5. Samamoodi kudume edasi. Kududes läbi iga poole rea ja jõudes sõlmega hambaorki ja selle vastasküljele, peate selle hambaorki ümber keerduma.



6. Keermed peaksid olema ruudukujuliselt läbi põimunud, seda kontrollime eraldi hambatikuga. Kui esimeses reas läks niit tagant, siis teises peaks minema ette jne.



7. Kui hambaorkide lõpuni on jäänud paar millimeetrit, lõpetame kudumise. Selleks tuleb minna eelviimase hambaorki juurde - see on enne sõlmega hambaorki - siduda sellele sõlm ja peita ettevaatlikult ridade vahele.
8. Kaunista hambaorkide tipud helmestega. Et need hästi kleepuks, tilgutame aukudesse PVA-liimi.

Papist ja niidist korv on lihtne käsitöö, kuid väga töömahukas. Põhimõtteliselt oskab 5-6 aastane laps niidi ümber aluse punuda ja isegi päris ettevaatlikult. Kuid neid kudumisi on vaja teha nii palju, et enamik eelkooliealisi lapsi on sellest üksluisest tööst nii väsinud, et meisterdamine ei paku neile rõõmu. Seetõttu võib niitidest valmistatud korvi soovitada lastele alates 9. eluaastast. Erinevalt enamikust laste käsitööst on niidist ja papist valmistatud korv mitte ainult dekoratiivne, vaid ka utilitaarne. See sobib üsna hästi väikeste asjade, ehete, kummikute ja juuksenõeliste (tüdrukutele), aga ka kruvide, poltide ja juhtmete hoidmiseks (poistele).
Kuidas teha korvi papist ja niidist
Suurendage malli soovitud suuruseni. Viige see papile ja lõigake see välja. Selle mustri järgi on korvil üsna lamedad servad, kui soovite korvi servi kumeramaks muuta, siis tehke külgnevate seinaosade vahelised lõikesegmendid suuremaks. Kui teete malli ise, tehke kindlasti paaritu arv korvi jalgu ja seinu.
Kasutage augurauda, ​​et teha augud igale jalale ja seinale.
Mähkime oma papist tooriku niitidega malemustriga. Võite kasutada mis tahes lõime. Meie ostukorvis on kasutatud villaseid niite. Kuid võite teha korvi nöörist või iirise niitidest.
Kui mähkida kahevärvilise niidiga, siis jälgi, et hetkel kasutamata niidid läheksid tööniidi kihtide alt läbi.
Kerime korvi niitidega ülespoole, sulgedes samal ajal augud. Kerige niidid kõrgemale kui fotol näidatud.
Kui niidid ei saa enam seinte külge kinni jääda, asetame niidid ringi, kinnitades need pesulõksudega. Võite kohe niidid võtta mitmesse volti.
Sisestage täiendav lõng vardale ja ajage mööda äärt "üle ääre" pistega, torgates nõela varem tehtud aukudesse.
Laota papp korvi alumisel küljel PVA-liimiga ja liimi niidid ringikujuliseks. Lase kuivada ja töötle korvi sisemust samal viisil. Parema fikseerimise huvides võite tilgutada liimi ülalt mööda korvi põhja asetatud keermetele.
Papp ja niidikorv on valmis.

Õpetaja tegevuse eesmärgid: kinnistada teadmisi niiditüüpidest, oskustest töötada papi, liimi, kääridega, ratsionaalsete tehnikate kohta paberi märgistamiseks mallide abil; õpetada kerimistehnikaid; arendada oskust kompositsiooni kompetentselt koostada; kasvatada töö organiseeritust ja täpsust seda tüüpi loovuse teostamisel, näiteks malli kerimisel; arendada loovust ja esteetilist maitset värvivalikuga seotud töö kaudu Põhimõisted ja terminid: keraamika, pottsepp, muster, süstik, niidid, niitide liigid, kompositsioon Visuaalne näidismaterjal: õpilaste vaatluspäevikud, õpik; mallimähise abil valmistatud toote näidis; korvid; erinevat tüüpi niidid; lillekimpude fotod Varustus: õpik, töövihik; papp, käärid, värvilised niidid, liim; saavutuste kaust Planeeritud õppetulemused: Isiklik: keskendunud lugupidavale suhtumisele käsitööliste ja tööliste töösse. Õppeaine: õpitakse lõimedesse mähitud mallide põhjal kompositsiooni koostama; eristada niiditüüpe. Meta-aine: regulatiivne - valdab oskust korraldada oma töökohta, planeerida, kontrollida ja hinnata õppetegevust vastavalt ülesandele ja selle täitmise tingimustele; määrata kindlaks kõige tõhusamad viisid tulemuste saavutamiseks; kognitiivne - õpitakse tegema sõnalises vormis järeldusi, koostama õpiku illustratsioonide põhjal lugu; kommunikatiivne - õpitakse sõnastama vastuseid küsimustele, tegema haridusalast koostööd, kuulama klassikaaslasi, õpetajaid, konstrueerima partnerile arusaadavaid väiteid. See fail sisaldab 2. klassi tehnoloogiatunni kirjeldust teemal "Toidunõud. "Korv lilledega." Haridus- ja hariduskompleks "Venemaa kool"

2. klassi Tehnoloogianõud Lilledega korv.docx

Pildid

Letskikh L.A. algklasside õpetaja, MAOU 21. Keskkool, Kungur Tehnoloogiatund 2. klassis teemal: „Riistad. “Lilledega korv.” Õppekompleks “Venemaa kool” Õpetaja eesmärgid Tunni tüüp Õppetöö meetodid ja vormid Põhimõisted ja terminid Õppevarad Visuaalselt demonstratiivne Kinnitada teadmisi niiditüüpide kohta, oskusi töötada papi, liimi, kääridega , ratsionaalsed võtted paberi märgistamiseks mallide abil ; õpetada kerimistehnikaid; arendada oskust kompositsiooni kompetentselt koostada; kasvatada töö organiseeritust ja täpsust seda tüüpi loovuse teostamisel, näiteks malli kerimisel; arendada loomevõimeid ja esteetilist maitset läbi värvivalikutöö Kasvatusprobleemi püstitamine ja lahendamine Selgitav ja näitlik; individuaalne, esiosa Keraamika, pottsepp, mall, süstik, niidid, niitide tüübid, koostis SISEMINE RESSURSID:  http://www.kedem.ru/tableware/20091021tablewarehist  http ://altaiposuda.ru/health/?ELEMENT_ID=17727  http://korzinkavolgograd.narod.ru/stati/istoriya_pletenih_korzin_iz_drevnosti_v_nashi_dni  http://www.rosglina.ru/Stati/Õpilaste vaatluspäevikud, õpik; mallimähise abil valmistatud toote näidis; korvid; erinevat tüüpi niidid; fotod lillekimpude materjalidest Varustus Õpik, töövihik; papp, käärid, värvilised niidid, liim; saavutuste kaust Planeeritud Isiklik: keskendub lugupidavale suhtumisele käsitööliste ja tööliste töösse.

õppetulemused Õppeaine: õppige lõimedesse mässitud mallide põhjal kompositsiooni koostama; eristada niiditüüpe. Meta-aine:  regulatiivne – valdab oskust korraldada oma töökohta, planeerida, kontrollida ja hinnata õppetegevust vastavalt ülesandele ja selle teostamise tingimustele; määrata kindlaks kõige tõhusamad viisid tulemuste saavutamiseks; Tabeli lõpp.  tunnetuslik – õpitakse tegema sõnalises vormis järeldusi, koostama õpiku illustratsioonide põhjal lugu;  kommunikatiivne - õpitakse sõnastama vastuseid küsimustele, tegema haridusalast koostööd, kuulama klassikaaslasi, õpetajaid, konstrueerima partnerile arusaadavaid väiteid Hariduslikud ja arendavad komponendid, ülesanded ja harjutused 2 Õpilaste emotsionaalne, psühholoogiline ja motiveeriv ettevalmistus õppetöö valdamiseks. õpitav materjal Kontrollimine Tunni etapid 1 I. Sissejuhatus tunni eesmärgisse II. TUNNI ORGANISATSIOONILINE STRUKTUUR Õpetaja tegevus 3 Kontrollib õpilaste valmisolekut tunniks. – Viimases tunnis rääkisime toidu kasvatamisest – juur- ja puuviljadest. Kuid kõiki neid tooteid tuleb kuidagi säilitada, mõnikord pikka aega. Ja neid toite ei saa alati toorelt süüa. Seetõttu tutvume täna tunnis roogadega Koostöö korraldamise vormid tunnis 5 Frontaalne Õpilase tegevus 4 Õpetajad kuulavad Vahekontroll 7 Suulised vastused Universaalsed kasvatustegevused 6 Isiklikud: neil on motivatsioon õppe- ja loometegevuseks, a soov õppida uusi asju ja olla suutelised oma tegevust organiseerima. Reguleeriv: aktsepteerige õppeülesannet ja säilitage see Korraldage vestlus järgmistel teemadel: Näidake esiosa suhtlemisoskust: oskab suuline

kodutöö Õpitud materjali kordamine - Mida tegid viimases tunnis? – Kuidas on sibulaistutused aja jooksul muutunud? – Milliseid materjale panite saavutuste kaustadesse? – Lugege ette oma vastused küsimustele (õpik, lk 9) isiklikud saavutuste kaustad koos lisatud materjalidega, vaadelge istutusi, sõnastage küsimustele vastused, tehke haridusalast koostööd, kuulake klassikaaslasi, õpetaja vastuseid 1 2 3 4 5 6 7 Tabel jätkub III. Uute teadmiste avastamine Verbaalne illustreeriv jutt vestluselementidega “Toidu välimuse ajaloost”. Vaadake pilte või multimeediumesitlust. Töö õpikuga Räägib ja näitab tootenäidiseid, slaide või jooniseid. - Kuidas nõud välja näevad? Kaasaegse elu pöörases rütmis ei pane seda isegi tähele. See on liiga väike asi, inimestel on tänapäeval liiga palju erinevaid probleeme ja muresid, et sellele mõelda. Kõik see on arusaadav, kuid kujutage ette, milline oleks meie elu ilma roogadeta. Kuidas me sööksime borši või liha? Mida nad seal sõid! Kuidas me toitu valmistaksime? Välja arvatud juhul, kui tule kohal, sülitamisel terve liharümpa. Kahtlane rõõm, kas pole? Seetõttu räägime roogadest, nende eilsest ja tänasest. Niisiis, millal nõud ilmusid? Ligikaudu 6- kummardus, vastake õpetaja küsimustele. Töö õpikuga, õpikus leiduva info analüüsimine, õpetaja kuulamine, küsimustele vastamine, tootenäidiste, piltide või slaidide vaatamine, analüüs Frontaalne Suulised vastused Isiklik: soov õppida uut asju ja on võimelised oma tegevust organiseerima, oskusi teha koostööd kaaslastega erinevates olukordades. Kognitiivne: suudab aru saada küsitavast küsimusest, selle järgi suuliselt vastata ning õpetaja juhendamisel õpikust vajalikku teavet otsida ja õpetlik.

(lk 10–11) neid 7 tuhat aastat tagasi. Kõik oli alles algamas ja selle “kõige” algus ei leitud mitte kuskilt, vaid maaemast. Me räägime savist. Sellest loomulikult valmisidki esimesed lauanõude näidised käsitsi. Need osutusid kohmakaks, koledaks ja hapraks. Aga ikkagi olid nad seal. Protsess, nagu öeldakse, on alanud: just savist kausid said tänapäevaste taldrikute, pottide ja pannide prototüübid. kasu; lugema teadlikult tekste eesmärgiga infot valdada ja kasutada. Reguleeriv: suudab vastu võtta ja säilitada õpiülesannet; on õpikus orienteeritud. Suhtlusvõime: suudab aktiivselt kuulata klassikaaslasi ja õpetajaid; koostage arusaadavad kõneväited, arutlege koos ja leidke 1 2 3 4 5 6 7 Tabeli jätk. leida küsimustele vastuseid, sõnastada need Tasapisi mõistsid inimesed, et mitte kõik savi ei sobi roogadesse. Teised pragunevad kuivatamisel või põletamisel. Aja jooksul valiti välja sobivaimad sordid. Loomulikult arenes lauanõude tootmine nendes piirkondades, kus oli piisavalt head “nõusavi”. Järgmine etapp lauanõude valmistamisel oli erinevate muude ainete savile lisamine. Nende abiga suurendasid nad valmistoote tugevust, muutsid selle värvi, muutes selle silmale meeldivamaks. Vana-Vene avarustes pakuti toitu, vähemalt alates 11. sajandist, tavapärastel roogadel. Need olid valmistatud erinevatest

materjalid: puit, savi, tina, mõnikord teras (aga see tuleb muidugi hiljem ja mitte kõigis piirkondades). Rikkates bojaarimajades võis näha hõbe- ja kuldnõusid. (Vaata tunni lisamaterjali.) – Millistest materjalidest antiikajal nõusid tehti? Milliseid praegu kasutatakse? Ava õpikud (lk 10–11), vaata pilte, loe teksti ja nimeta materjale, millest nõud on valmistatud. Tehke kindlaks, millised esemed on minevikutooted ja millised kaasaegsed 1 2 3 Vestlus "Savi ja selle kasutamine". Töö õpikuga (lk 12–13) - Mida tead savist? Kuulab õpilaste vastuseid. – Plastmaterjalina kasutati savi peaaegu kõigis inimelu valdkondades ja valdkondades - näiteks ehituses, samuti valmistati sellest kausse, kannu, potte ja seda kõike ka saviga värviti, aga värviti. Kui kirjutamine leiutati, olid esimeseks “paberiks” õhukesed saviplaadid, millele kirjutati teritatud pulkadega. – Mida saab veel savist valmistada? Vaata pilte õpikust (lk 12) ja vasta sellele küsimusele. Samal leheküljel 5 Frontaal 4 Kuulake õpetajat, vaadake pilte, analüüsige õpiku infot, vastake küsimustele Tabeli jätk. 7 Suulised vastused 6 Isiklikud: nad mõistavad pottsepa ametialase tegevuse tähtsust ja on keskendunud lugupidavale suhtumisele tema töösse. Reguleeriv: nad navigeerivad õpikus, saavad aru õpetaja juhiste tähendusest ja aktsepteerivad õppeülesandeid. Kognitiivne: suudab teadlikult tekste lugeda

Otsige tekstist seletus mõistele "keraamika". – Kas teate, kuidas kutsutakse keraamilisi nõusid valmistavaid käsitöölisi? Loe selle kohta õpikust (lk 13). Vaata pildilt, kuidas pottsepp töötab, milliseid tööriistu kasutab ja kuidas tooteid kaunistab. – Leia õpiku tekstist (lk 13) vastus küsimusele: “Mida sa glasuuriga teed?” – Kuidas on kõige mugavam köögi- ja puuvilju säilitada? Muidugi korvides. Meie esivanemad hakkasid anumaid ja korve kuduma palju varem kui keraamikat ja tekstiile. Plastikust karbid ja anumad, mina Frontaal Töö õpikuga, õpikus sisalduva info analüüsimine, eesmärgiga info valdamine ja kasutamine; teavet analüüsida. Suhtlusvõimeline: sõnastada vastused küsimustele, teha haridusalast koostööd, kuulata klassikaaslasi, õpetajaid, konstrueerida partnerile arusaadavaid väiteid Suhtlemisvõimeline: oskab kuulata õpetajaid ja kaaslasi, osaleda üldises vestluses, järgides kõnekäitumise reegleid, väljendada suulist vastused 3 4 5 6 7 Tabeli järg talla ehk paber, mida tänapäeval igapäevaelus kasutame kõikvõimalike majapidamistarvete hoiustamiseks ja transportimiseks, valmistati tollal juurtest ja punutud pajuokstest, aga ka rohust ja pilliroost. Esimesed vitstest korvid ilmusid Lähis-Idas ja Aafrikas kaheksa ja pool tuhat aastat tagasi. Hiljem on Egiptuses vanade tsivilisatsioonide väljakaevamiste leidude põhjal otsustades enam kui 5 tuhat aastat vanad. Tuleks vaadata vitstest tooteid kujutavaid näidiseid, slaide, neid analüüsida ja oma seisukohta põhjendada. Kognitiivne: üldhariduslik - võimeline analüüsima teavet, konstrueerima teadlikku ja vabatahtlikku kõnelauset. Reguleeriv: võtke vastu ja säilitage õppeülesanne 1. Sõnaline illustreeriv jutt “2 korvi kudumise ajaloost”. Multimeedia esitluse, piltide, tootenäidiste vaatamine

Pange tähele huvitavat fakti: korvide kudumise meetod ei ole tuhandete aastate jooksul põhjalikult muutunud. Egiptuses siiani punuvad korvid ei erine kuigi palju arheoloogide leidudest. Vaadake eksponeeritud tooteid (või slaide) ja vastake küsimusele: "Milliseid materjale nende toodete valmistamisel kasutati?" – Sina ja mina just imetlesime korvipunujate tööd. Mis on nende meistrite elukutse nimi? – Ava õpik (lk 14) ja loe selle eriala nimetus, vaata pilte ja vasta esitatud küsimustele Vestlus korvimeistri tööst. Töö õpikuga (lk 14) 1 2 Kehalise kasvatuse õpetaja Viib läbi kehalist kasvatust 3 IV. Loovpraktika Töökoha korraldus Kontrollib töökoha korraldust Frontaalne Kuulake õpetajat, vaadake jooniseid, lugege teksti, analüüsige õpikus sisalduvat teavet, vastake küsimustele Suulised vastused Isiklik: mõistate meistri kutsetegevuse tähendust korvimeister, keskendunud lugupidavale suhtumisele oma töösse. Kognitiivne: oskab teadlikult lugeda tekste, et omandada ja kasutada informatsiooni, analüüsida infot 4 5 Sooritada harjutusi Frontaal Frontaalne Korraldada oma töökohta olenevalt Tabel Jätkamine. 6 7 Isiklik: suhtub positiivselt motoorsete tegevustega tegelemisse Kognitiivne: üldhariduslik – oskab organiseerida loomingulist ruumi, valmistada ette Töökoha korraldus

iaalsed tegevused Toote analüüs ja tööplaani koostamine. Õpikuga töötamine (lk 14–15) Frontal Aitab õpilastel analüüsida valmistoodet, teha kindlaks, milliseid materjale on vaja käsitöö „Lilledega korv” loomiseks, mille jaoks näidatakse õpilastele valmistoodet. Kutsub õpilasi üles nimetama materjale ja tööriistu (värvilised niidid, värviline papp, liim, käärid, pintsel, alusleht), mida nad oma töös vajavad. Küsib niitide tüüpide (õmblemine, tikkimine, tikkimine) ja nende erinevuste kohta (jämedus; number on märgitud niidipoolile ja mida suurem number, seda peenemad niidid), selgitab, et seda on parem kasutada töös jämedad villased niidid (võib ka hambaniiti, iirist ). Korraldab osade märgistamise reeglite kordamist vastavalt mallile (materjali kokkuhoid, märgistus valele poolele). Lillekimpude fotode näitamine, korraldab arutelu töö tüübi üle Analüüsige õpikus sisalduvat teavet, vastake küsimustele, uurige ja analüüsige valmistoodangut, koostage tööde jada, hääldage meisterdatavad toimingud valjusti Suulised vastused töökoht töötama. Isiklik: omab teadmisi töötervishoiust Kognitiivne: oskab saadud teabe põhjal teha üldistusi, teha järeldusi ja teha lihtsaid praktilisi otsuseid; loogiline – olulise teabe otsimine (õpiku materjalidest, õpetaja jutust, mälu taasesitusest). Reguleeriv: oskab planeerida, kontrollida ja hinnata õppetegevust vastavalt ülesandele ja selle teostamise tingimustele; määrake kõige rohkem 1 2 3 4 5 6 7 küsimustega: “Milliseid värve kasutab lillekimpude loomiseks lillepood?”, “Millist värvi niiti võib vaja minna tõhusaks tulemuste saavutamiseks. Tabel järg.

Käsitöö loomise praktiline ülesanne? Korraldab tegevuste jada koostamise tööd, seejärel soovitab koostatud plaani õpikus oleva valmisplaaniga (lk 14–15) kontrollida ja toimingud valjusti välja öelda Vaatleb, nõustab, suunab tegevust, vastab õpilaste küsimusi, aitab neid, kellel on ülesande täitmisega raskusi. Jälgib ohutu tööreeglite täitmist. – Tehke papist ja niitidest kompositsioon “Lilledega korv” Individuaalne Papist ja niitidest kompositsiooni valmistamine “Lilledega korv” Regulatiivne: oskavad õpikus navigeerida, praktilise töö tegemisel järgivad eelnevalt kokkulepitud plaani . Isiklik: on soov töötada; mõistab õige töökorralduse tähtsust; teadma käitumisreegleid klassiruumis. Suhtlusvõime: oskab esitada küsimusi, et selgitada tööde järjekorda ja meisterdamise tehnikaid; Valida vajalikud materjalid olenevalt töö liigist; järgima hügieenistandardeid, valdama niitide kerimistehnikaid, kontrollima kvaliteeti igas tööetapis, sooritama kompositsiooni Tabeli lõpp. 1 V. Tulemused 2 Õpilastööde näitus. 3 4 5 6 Korraldab tööde vaatamise käigus arutelu toodete töötluse kvaliteedi üle. Korraldab vestluse järgmistel teemadel: Arvustused lõpetatud Frontal Personal: omama esmaseid hindamisoskusi 7 Õpilaste hindamine

Õppetund3. Nõud.

Toode "Lilledega korv"

Eesmärgid: kinnistada teadmisi niiditüüpide kohta, oskusi töötada papi, liimi, kääridega, ratsionaalseid võtteid paberi märgistamiseks šabloonide abil, kerimistehnikaid; arendada oskust kompositsiooni kompetentselt koostada.

Planeeritud tulemused: õpitakse koostama niitidesse mähitud mustrite järgi kompositsiooni, eristama niiditüüpe, ammutama õpikust vajalikku teavet, korraldama oma tegevusi; saab mallide koostamise ja pakkimise kogemusi, enesehindamise ja enesekontrolli oskusi.

Varustus: õpilaste vaatluspäevikud, kerimismallide abil valmistatud toote näidis, korvid, erinevat tüüpi niidid, lillekimpude fotod, papp, käärid, värvilised niidid, liim, "Saavutuste kaust", sildid plaanielementidega, anagramm sõna "road", kirjutades tunni teema tahvlile.

Tundide ajal

I. Organisatsioonimoment

II. Kodutööde kontrollimine

Milliseid vastuseid te esitatud küsimustele saite? Kuidas te need kujundasite?

(Õpilased demonstreerivad materjale, mille nad kodus Saavutuste kausta panevad.)

III. Enesemääramine tegevuseks

Keerake anagramm lahti. (Nõud.)

Mida saate meile roogade kohta öelda? (Laste vastused.)

Nüüd lahendage mõistatus.

See on mugav ja kerge

Selle nimi on lühike

Majanduses teenib see meid sajandeid,

See sõna sisaldab nime Zina.

Sa võid temaga seenel käia,

Kas sa saad marju korjata?

Seda pole raske kanda

Kuid võite selle kergesti murda!

Nad koovad need okstest ja niisist,


Ütle mulle, mis ta nimi on? (Korv.)

Äkki keegi on juba arvanud, mida me tunnis teeme? (Ilmselt korv.)

Ja mitte ainult korv, vaid korv lilli. Lugege tunni teemat tahvlilt. (Papist ja niidist valmistatud kompositsioon “Lilledega korv”.)

IV. Töötage tunni teemaga

I. Töötamine õpikust

Ava õpik lk. 10. Sa juba tead, mida meie esivanemad sõid. Mida nad kasutasid toidu säilitamiseks? Lugege teksti, vaadake illustratsioone. Räägi meile sellest.

Mida veel saab korvides hoida? (Korvid on mõeldud mitte ainult köögiviljade ja puuviljade, vaid ka pehmete mänguasjade, spordivarustuse, riiete ja muude erinevate kaupade hoidmiseks.)

Vaadake meie illustratsioone. 11. Mis on selliste roogade nimi? Millest see tehtud on?

(Õpilased töötavad kõigepealt omavahel paaris, seejärel vastavad 1-2 paari tahvlil. Õpetaja kommenteerib ja täiendab õpilaste vastuseid.)

Nagu näete, valmistatakse savist palju nõusid. Milleks seda materjali veel kasutada saab?

Ava õpik lk. 12, piltidelt leiad vihje.

Lugege teksti ja öelge, kuidas nimetatakse savist valmistatud esemeid. (Keraamika.)

Kust me selle kohta veel infot saame? (Entsüklopeediast, teatmeteosest, Internetist, täiskasvanutele jne.)

Vaadake fotosid ja lugege teksti lk. 13. Kes teeb savist nõusid? (Potter.)

Rääkige meile fotodelt, kuidas ta seda teeb. (Laste vastused.)

Mis on teie arvates korvipunuja elukutse nimi? Sellele küsimusele aitab vastata õpiku materjal lk. 14. (Meister korvivalmistaja.)

Kudumine on üks iidsemaid käsitööviise. Inimesed kasutavad kudumiseks looduslikke materjale, mida leidub looduses ja koristusjäätmete hulgas, nagu riisi- ja nisuõled, palmi- ja maisilehed. Viimastel aastatel on huvi kudumise vastu kogu maailmas kasvanud. Üha rohkem on kudumishuvilisi elukutselisi korvimehi ja amatööre. Nii et täna oleme teie ja mina amatöörkorvimeistrid.

V. Kehalise kasvatuse minut

VI. Töö jätkamine tunni teemal

Tooteanalüüs

(Õpetaja näitab õpilastele valmistoodet.)

Uurige valmistoodet, määrake, milliseid materjale on vaja käsitöö “Lilledega korv” loomiseks. (Laste vastused.)

Mis tüüpi niite teate? (Õmblemine, tikkimine, tikkimine.)

Meie töös on parem kasutada jämedaid villaseid niite, võib kasutada ka niiti või iirist.

Mis värvi niiti võib käsitöö loomiseks vaja minna?

(Arutelu. Lillekimpude demonstreerimine.)

Pidage meeles, kuidas te malli järgi märgite.

Koostame tööplaani.

(Pane plaan tahvlile.)

Tööplaan

1. Lõikamine (töövihikust mallide välja lõikamine).

2. Märgistamine (mallide ettevalmistamine).

3. Avage.

4. Kokkupanek (šablooni mähis, liimimine).

Võrdleme oma tööplaani õpikus antud plaaniga. (Õpilased loevad tööplaani lk 14-15.)

2. Loominguline töö

(Õpilased valmistavad üksteist abistades tahvlil või õpikus oleva plaani järgi toote.)

VII.Peegeldus

Milline ülesanne oli huvitav?

VIII. Õpilastööde näitus

(Teoste analüüsimisel pange tähele kompositsiooni täpsust, järjepidevust, värvilahendust, originaalsust ja oskust tööd mädani esitada.)

IX. Õppetunni kokkuvõte

Kes aitas klassis kõige rohkem?

Kuidas nimetatakse korvipunujaid? (Korvitegijad.)

- Mida sa oma käsitööga peale hakkad? Kuidas saate seda kasutada? (Paigutage käsitöö või foto sellest Saavutuste kausta, kaunistage oma toa sein või kinkige see oma vanematele.)

(Töökoha koristamine.)

Kodutöö

Uurige, kus ja kuidas vitstest korve kasutatakse. Asetage materjal Saavutuste kausta. Koguge järgmiseks õppetunniks väike kogus looduslikke materjale – lehti, väikseid oksatükke, nõelu, käbisid.