Õppetund koomiksite loomisest. Õppetund õpilaste klassivälise tegevuse programmi kohta: koomiksite maagiline maailm

Tunni kokkuvõte

lisaõppe õpetaja

MU DO "Laste loovuse maja" Kachkanari linnas

Tšerepanova Vera Sergeevna

Koolituse teema:"Animatsiooni põhitõed"

Osalejad: klasside õpilased (mitte rohkem kui 10 inimest).

Tunni eesmärk: Haridusprogrammi "Moomiksistuudio" tutvustus.

Ülesanded:

Defineerige "animatsioon"

Tuvastada animatsiooni põhiprintsiibid;

Looge animeeritud sketš, kasutades animatsiooni põhimõtteid.

Varustus: arvuti (sülearvuti), multimeediatehnika, 3 kaameratega varustatud animatsioonilauda statiividel, tööväljakud.

Tunni käik: 1 slaid

Õpetaja: Tere, poisid! Minu nimi on Vera Sergeevna. Tulin teie juurde Kachkanari linnast, kus juhin Red Cat koomiksistuudiot. Minuga tuli kaasa meie multikastuudio sümbol – see kass. Tunni lõpus proovime vastata tema küsimustele, seega vaadake neid aeg-ajalt. Täna annan teile õppetunni teemal “Animatsiooni alused”, kuid selleks, et saaksime hõlpsasti suhelda, palun kirjutada oma nimed kaasasolevatele paberitükkidele ja sisestada need oma rinnamärkidesse.

Suurepärane, nüüd ma näen, kuidas teiega ühendust võtta!

2 slaidi

Et teada saada, kui hästi te animatsiooni ja animatsiooni teemas olete, soovitan mängida "Jah", "Ei" mängu.

MÄNG "JAH", "EI"

Põrandale on tõmmatud joon, mille ühele küljele on kirjutatud "JAH" ja teisele küljele "EI". Õpetaja loeb väiteid, kui osaleja on väitega nõus, asub ta “JAH” poolele, kui ei nõustu, siis “EI” poolele.

Avaldused:

Mulle meeldib multikaid vaadata.

Mulle ei meeldi animatsioon – see on lastele.

Ma ei igatse uutest koomiksitest, käin alati kinos.

Ma tean, kuidas multikaid tehakse.

Ma pole kunagi proovinud multikat teha.

Mul on omatehtud multikas.

Soovin õppida multikastuudios.

Mulle meeldib lugusid kirjutada.

Mulle meeldib töötada kaamera või kaameraga.

Püüan alati midagi uut õppida.

Õpetaja: Aitäh! Mängu abil, mille õppisin... (näiteks teile kõigile meeldib multikaid vaadata, mõnel on nende loomisest ettekujutus ja te kõik püüdlete midagi uut õppida). Täna räägin teile, mis on animatsioon ja proovime teha huvitavat tööd. Seniks teen ettepaneku ühineda kolmeks meeskonnaks, et oleks mugavam töötada.

3 slaidi

KOLMEKS MEESKONNAKS LIITUMINE.

(Kombineerimine toimub koomiksitegelastega kaartide abil

"Smeshariki", "Fixies" ja "Belka ja Strelka")

4 slaidi

Õpetaja: Mis on animatsioon? Teie laudadel on kaardid erinevate määratlussõnadega. Annan teile ühe vihje, teie ülesanne, 2 minuti pärast, pärast arutelu, võtke kaart, mis teie arvates kõige paremini vastab ANIMATSIOONI definitsioonile. Vihje (vaata ekraani) - “Anima” on hing.

TÖÖ VÄIKESED RÜHMAD.

Osalejad arutavad kaks minutit, milline väljapakutud sõnadest on sõnale ANIMATSIOON kõige lähedasem. Soovitatud sõnad:

Liikumine

Taaselustamine

Animatsioon

Ühend

Tagasi ellu

Õpetaja: Meeskonnad, aeg on läbi, palun tõstke sildid animatsiooni määratlusega. (Õpetaja analüüsib laste vastuseid)

"Animatsioon" pärineb sõnast "anima" - hing. Seetõttu on animatsioon animatsioon, animatsioon. Animatsioon võib natüüri ellu äratada. Animatsiooni sünonüümiks on animatsiooni mõiste, seda kasutatakse peamiselt Venemaal.

6 slaidi

Animatsiooni põhimõte on erinevate liikumisfaasidega järjestikuste piltide näitamine.

AEGLASELIK MÄNG

Mängime nüüd mängu. Te olete liikumatud kujud. Külmunud! Nüüd hakkate järk-järgult ellu ärkama – näiteks peame mõlemad käed üles tõstma, peopesad ühendama ja käed alla laskma. Kuid me teeme seda järk-järgult, kaaderhaaval. Minust saab operaator, kes filmib teie liikumise FAASID samm-sammult, kaader kaadri haaval. Niisiis, alustame!

Õpetaja: Hästi tehtud! Aga mis juhtub, kui teete sama erinevate liikumatute figuuridega.

7.8 liug

Slaid 9

Õpetaja: Poisid, ma näitasin teile ühte animatsiooni tüüpi - kolmemõõtmelist (see võib olla nukk, plastiliin ja objekt). Tavapäraselt, vastavalt koomiksite loomise meetoditele - neid saab joonistada, kolmemõõtmelisi ja luua arvutigraafika abil. Täna kutsun teid üles looma oma animatsiooni visandeid, kasutades kolmemõõtmelisi ja tasapinnalisi ülekandetehnikaid.

10 slaidi

Võtsin kaasa nii imelise karbi. Üks inimene meeskonnast tuleb nüüd minu juurde ja tõmbab ühe tegelase kastist välja.

"MAAGIC BOX"

Osalejad tõmbavad karbist välja kolm tegelast: plastiliinist lumememmede kujukese, 2 LEGO meest, lame euraasia kujukese ja poisi. Osalejad lähevad oma töölaudade juurde.

11 slaidi

Õpetaja: Nüüd alustab iga meeskond oma tegelaste liikumisfaaside time-lapse filmimist. Ärge unustage kaameraga töötades ettevaatusabinõusid. Statiiv peaks jääma paigale, ainult tegelane peab liikuma. Valige, kes meeskonnas on operaator ja kes animaatorid või animaatorid.

Õpetaja annab igale meeskonnale ülesande.

PRAKTILINE TÖÖ “AJARAADI FILMIMINE”

Õpetaja: Aeg on läbi. Poisid, kasutame oma kaamerate vaatamisfunktsiooni, et näha, mis meil on... Te tegite suurepärast tööd.

Kui vastate nüüd punase kassi küsimustele, võib tänast õppetundi lugeda kordaläinuks.

Mida sa õppisid?

Mida sa õppisid?

Mida sa tegid?

12 slaidi

Õppetund on kasulik, kõik on selge

Ainult üks asi on veidi ebaselge

Tuleb ikka kõvasti tööd teha

Jah, õppida on ikka raske.

Aitäh! Õppetund on läbi. Enne kodust lahkumist ärge unustage oma tööpiirkondi korrastada ja kontrollida, kas kaamerad on välja lülitatud.

Slaid 13

Oodatud Tulemus: Animatsioonisketši koostamine, kasutades animatsiooni põhitõdede kohta saadud teadmisi.

Leontyeva Alexandra Valerievna Täiendava õppe õpetaja MA Koolieelne õppeasutus Keskne Lastehariduskeskus DS nr 329 Kokkuvõte ettevalmistusrühma õppetegevusest ringis “Arend” Teema: “Moomiks oma kätega” Eesmärk: tutvustada lastele õppetöö põhitõdesid. animatsioon. Laste tegevuste liigid: kommunikatiivne (vestlus), produktiivne (laste loominguliste toodete valmistamine), kognitiiv-uuringud (katsetamine, modelleerimine), motoorne (õues mängimine). Õppetegevuse vorm: integreeritud Haridusvaldkondade lõimimine: tunnetus (konstrueerimine, silmaringi arendamine, loogilise mõtlemise elementide arendamine), suhtlemine (kõne arendamine). Eesmärgid: Tunnetus (silmaringi arendamine) tutvustada lastele animatsiooni põhimõtet; arendada jätkuvalt oskust probleemseid olukordi loovalt lahendada; Tunnetus (ehitus) jätkab mudeli kasutamise õpetamist; arendada laste kujutlusvõimet ja konstruktiivseid võimeid, täites mudelitel põhinevaid ülesandeid; Tunnetus (loogilise mõtlemise elementide arendamine) treenib tähelepanu, arendab võrdlemisvõimet; koolitada oskust luua kronoloogilise pildijada; Suhtlemine (kõnearendus) arendab laste loomingulist ja vaimset aktiivsust piltidest loo koostamise näitel; arendada oskust konstrueerida lauseid, väljendada oma mõtteid, kirjeldada oma tegevust; suhtlusprotsessi edukaks arendamiseks vajalike suhtlemisoskuste arendamine; jätkake oma arvamuse avaliku väljaütlemise õpetamist; Arvutioskuste arendamine: kinnistada hiirega töötamise tehnikat: üks klõps, lohistamine; harjuta hiirega osutamise täpsust lohistamisel; harjutada lohistamise kasutamisel täpsust; Integreerivate omaduste arendamise kavandatud tulemused: laps näitab uudishimu, huvi erinevat tüüpi tegevuste vastu, suudab ühise tegevuse käigus sõbraga kokkuleppele jõuda ega sega naabreid individuaalse ülesandega töötades. Eeltöö: Tutvustage lastele arvutimängu „Kergemeelsed õppetunnid. Arendage koolieelikutele: õppige analüüsima, korraldage ekskursioon kinos projektsiooniruumi, lugege ja arutage luuletust "Niidul", õppige koos lastega kehalist harjutust "Niidul", õppige näpuvõimlemist "A Lill kasvab” koos lastega. Varustus: Projektor, ekraan, esitlus, kaardid joonistamiseks (magnetitel); mudel varjuteatri “Lill kasvab” etenduseks; mudel, süžeepiltide jada, raam ülesande “Mesilane on saabunud” täitmiseks; mudel, pilt lille ja mesilasega, niit kaartide katmiseks munk “Mesilane üle lille”; kaardid sülearvutite käitumisreeglitega vastavalt laste arvule, kaardid - emotikonid vastavalt laste arvule, liivakell 10 minutiks vastavalt laste arvule, sülearvutite komplekt vastavalt laste arvule, kehtestatud programm "Kergelised õppetunnid. Arendada koolieelikutele: analüüsima õppimine”, auhind. Õppetegevuse käik: Organisatsioonimoment. (2 min) Õpetaja Slaid Lapsed Kommentaar Tere, poisid. Tulge sisse, istuge patjadele. Ütle mulle palun, kas sulle meeldib multikaid vaadata? Miks? Mis on sinu lemmik multikas (igaühel oma). Poisid, kas teate, kuidas koomikseid luuakse? Poisid, kuidas me saame teada, kuidas koomikseid luuakse? Jah mulle meeldib see. Multikad on naljakad, õpetlikud Lapsed panevad oma lemmikmultikatele nimed Ei Mine ekskursioonile kinno või filmistuudiosse, kutsu animaator Lapsed lähevad kontorisse ja istuvad patjadele. Slaid 1 (ärritatud direktor) Tere, poisid. Tahtsin teile filmistuudiot näidata, aga olen nii kurb! Olin teel uut multikat toimetamiseks esitama, aga komistasin ja materjalidega kaust läks laiali. Nüüd pean kõik uuesti tegema. Kas aitate mind ja harjutate samal ajal? Poisid, kas me saame aidata? Jah Põhiosa Ülesanne 1 (3 min) Õpetaja Slaid Lapsed Kommenteerige 2. slaid (nördinud lavastaja) Kust peaksime teie arvates alustama koomiksi loomist? Alustada tuleb ideest, süžeest, muinasjutu valikust jne. Kui lastel on raske vastata, aitab õpetaja vastata. Slaid ㌠3, veidi rõõmsameelne režissöör) Oh, kui hea mees sa oled. Õige. Mul oli süžee piltidel, aga pildid olid segamini. Poisid, palun vaadake pilte ja pange need õigesse järjekorda. Lapsed võtavad ühe kaardi korraga ja panevad selle tahvlile ritta. ..., palun rääkige mulle, mis juhtus esimesel pildil? Mida lill ütles? Mida mesilane ütles? ..., räägi mulle, mis edasi juhtus? Iga laps räägib oma osa loost. Kui lapsel on raske, aitab õpetaja suunavate küsimustega. Slaid 㐠 (režissöör muutus veidi rõõmsamaks) Suurepärane, esimene samm on tehtud: süžee on valmis! Ülesanne 2 (5 min) Õpetaja Slaid Lapsed Kommenteerige Kui huvitav lugu teil on! Slide 㔠 (režissöör muutus veidi rõõmsamaks) Poisid, kas soovite, et me selle loo taaselustaksime? Soovime slaidi 6 (veidi rõõmsameelne režissöör) Et ülesande täitmine oleks lihtsam ja huvitavam, vali partner. Lapsed valivad vajadusel paari, õpetaja aitab lastel paaridesse jaguneda. Sinu ülesanne on aidata igal modellipaaril täita oma osa ülesandest. Palun joonistage välja, makett joonistab välja ühe kolmest mudelist 1. Teie ülesandeks on kujutada käte abil, kuidas lill kasvab, ja näidata projektori abil varjude multikat. Slaid 7 valge tausta ja meloodiaga 2. Sinu ülesanne: koosta selle mudeli ja materjalide abil osa multikast “Mesilane on saabunud” Lapsed istuvad laua taha, täidavad ülesande mudeli järgi, vajadusel aitab õpetaja 3. Teie ülesandeks on selle mudeli ja materjalide abil luua osa multikast "Mesilane tiirutab lille kohal." Palun näidake mulle, mida olete teinud. Mis on koomiksi esimene osa? Kuidas sa ülesande täitsid? Mis siis juhtus? Kuidas sa ülesande täitsid? Lill kasvab Lille näitamiseks joonistatakse mudelile skeem. Vaatasime liigutusi ja kontrollisime, kuidas käte vari ekraanil liikus. Mesilane on sisse lennanud. Mudelit kasutades kleepisime pildid vajalikus järjekorras kartongile ja sisestasime riba ekraanil olevatesse piludesse. Pärast kõigi ülesannete täitmist tõusevad lapsed laudadest püsti ja näitavad igaüks oma osa koomiksist. Mis edasi sai? Kuidas sa ülesande täitsid? Proovisime riba venitada. Mesilane tiirutab lille kohal Võtsime papist tooriku lillega ja teise mesilasega. Toorikute vahele venitati nöör ja liimiti kokku. Seejärel rullisid nad saadud pildi lahti ja nägid, kuidas pildid kattuvad. Slaid 8 (rõõmsameelne režissöör) Vau, olete peaaegu kõik teinud, vaid natuke on jäänud! Phys. minut (1 min) Õpetaja Slaid Lapsed Kommentaar Poisid, olete teinud suurepärast tööd, puhkame veidi ja teeme sooja. Slaid 9 heinamaa ja meloodiaga Niidul, selle tee lähedal, mis jookseb otse meie majja, Nad kõnnivad paigas Lill kasvas pikal varrel - Valge kollase silmaga. Istu, tõuse püsti, ma tahtsin lille korjata, tõstsin peopesa selle poole, kummardusin, sirutasin end ja mesilane lendas lillelt maha ja sumises, sumises: "Ära puuduta seda!" Viigutage näppu 3. ülesanne (1 2 min) Õpetaja Slaid Lapsed Kommenteerige Poisid, milline osa koomiksist jäi animeerimata? Kuidas mesilane ära lendab Poisid, multika viimane osa tuleb arvutites animeerida. Istuge arvuti taha, kontrollige kaugust monitorist, oma istumisasendit ja seadke kell. 10 min: Lapsed istuvad arvutite taha. Nad panid kella. Mäng “Keerulised õppetunnid. Õpime analüüsima” on käivitatud. Lapsed täidavad mänguülesande. Slaid (koos kaustaga) Poisid, tänan teid abi eest. Sa oled nii suurepärane! Nüüd saate multika toimetada! Poisid, me oleme arvutitega töötanud – mida me peaksime tegema? Visuaalne võimlemine Poisid, kas soovite näha, millise multika me tegime, ja samal ajal visuaalset võimlemist teha? Hoidke oma silmad mesilasel ettevaatlikult. Slaid 1 1 Visuaalne võimlemine muusikalise saatega Jah 1 min: Nägemisvõimlemine Lõpuosa, kokkuvõtted (2 min). Õpetaja Slaid Lapsed Kommenteerige slaidi 1 2 (rõõmus lavastaja auhinnaga) Poisid, esilinastus oli suurepärane! Multifilm sai auhinna. Tänan teid veel kord! Poisid, kas olete huvitatud Da koomiksi loomisest ise? ..., milline ülesanne meeldis teile kõige rohkem? …, ja sina? Lapsed räägivad meile, milline ülesanne neile kõige rohkem meeldis. Poisid, palun öelge, millest koomiks koosneb? Piltidelt, raamidelt Poisid, miks siis, kui pildid koomiksis üksteist asendavad, ei märka inimene üksikuid pilte? Kuna pildid liiguvad väga kiiresti, poisid, tänuks abi eest saatis direktor teile kõigile auhinnad. Õpetaja jagab kleebiseid.

Lapsed on parim asi meie elus.

Kaasaegsed õpetajad märgivad, et koolieelne vanus on periood, mil algab lapse sotsialiseerumisprotsess, luuakse tema side juhtivate eksistentsi sfääridega: inimeste maailm, loodus, objektiivne maailm; lapsele tutvustatakse kultuuri, üldinimlikke väärtusi.

Arvestades, et kaasaegsed lapsed elavad infotehnoloogia ajastul ning on aktiivses, mitmekesises meediakeskkonnas, mida esindavad televisioon, raadio, internet, arvutimängud ja muu meedia, näitavad nad selle vastu huvi juba hällist saadik. Lõppude lõpuks on tänapäeval peaaegu iga lapse jaoks massikommunikatsioonist saanud midagi mänguasja sarnast. See pole mitte ainult ajaveetmise, vaid ka hariduse vahend. Meediakeskkonna infomõju kujundab lapse hinge ja meelt, arendab tema maitset ja maailmavaateid. Tänapäeval on koomiksid eelkooliealiste laste peamine õppevahend.

Vanemad mängivad oma lapsele koomiksit, sageli hariduslikke eesmärke taotlemata ja seda isegi esmalt vaatamata, mis võib viia väga soovimatute tagajärgedeni. Kaasaegne laps veedab teleka ees kuni mitu tundi päevas.
Aga kui valite õige koomiksi, võib sellest saada hea relv lapse arengus. Selle abiga on võimalik kaasata laps õppeprotsessi ilma tarbetute probleemideta. Multifilmidel on rikkalikud pedagoogilised võimalused: need avardavad ideid ümbritseva maailma kohta, tutvustavad uusi sõnu, nähtusi ja olukordi; tuua näiteid käitumisest, mis soodustab sotsialiseerumist, kui lapsed õpivad jäljendamise teel; kujundada hindav hoiak maailma, mõtlemise arendamine, põhjus-tagajärg seoste mõistmine; arendada esteetilist maitset ja huumorimeelt; Multikad aitavad täita emotsionaalseid vajadusi.

Koolieelse hariduse praktikas realiseeritakse koomiksi potentsiaal aga halvasti. Mõned arvavad, et televisioon on kurjast, teised, vastupidi, väidavad, et on vaja ära kasutada teaduse ja tehnika arengu saavutusi ja õpetada seda meie lastele. Oluline on õpetada last vahet tegema heal ja kurjal, kes on negatiivne tegelane, kes positiivne ning oma eeskuju kasutades näitamaks, kuidas käituda ja kuidas mitte käituda, nägema kunstnike ja nukunäitlejate imelist tööd. , et arendada ja rikastada nende ühiste mängude süžeed ja palju muud.

Võttes arvesse föderaalse osariigi haridusstandardi nõudeid, ühiskonna kasvatus- ja hariduskorraldust, olles uurinud vanemate kogukonna arvamust, usun, et on küps vajadus haridusprotsessi meetodite ajakohastamiseks. Ja ma arvan, et see on võimalik, kui multifilmide hariduslikku potentsiaali aktiivselt kasutada.

Sellega seoses on välja töötatud projekt “Moomiks on meie sõber”.

Tahaksin öelda, et minu praktikas kasutatavad animatsiooniga tundide sarjad põhinevad muinasjututeraapia “laste” meetodil, mis apelleerib lapsepõlve puhtale ja vastuvõtlikule olemusele, rõõmsale, kaunile ja uudishimulikule maailmavaatele. maailm ja elu.

Lastega multikat vaadates püüan õppeülesandeid mängude, harjutuste ja visandite vormis “pakendada”.

Mängud, ülesanded, harjutused, visandid jagunevad tinglikult mitmeks tüübiks vastavalt nende abiga välja töötatud psüühika valdkondadele:

Sensoor-taju sfäär (aistingud ja tajud);
- psühhomotoorne sfäär (näoilmed, käte motoorne oskus, liigutuste üldine koordineerimine);
- emotsionaalne-tahteline sfäär;
- vabatahtlik tähelepanu ja mälu;
- suhtlemisoskused;
- mõtlemine, kujutlusvõime, kõne;
- teadmised ümbritsevast maailmast.

Vajalikud materjalid. TV; video salvestaja; videokassett multifilmidega, videomaki juhtpaneel.
Üksikute tundide jaoks vajalikud materjalid on märgitud märkustes.

Multifilmi vaatamise ajal vajutab saatejuht tunnimärkmetes märgitud kohtades nuppu “STOP” või “PAUS”, misjärel järgneb lastele ülesanne. Ülesande täitmisel jätkub multifilmi vaatamine.

Õppetundide tsükkel projekti raames "Moomiks on meie sõber"

TUND 1. Multifilm “Väike pesukaru”

Ülesanded:

  1. Seotud kõne arendamine;
  2. Ideede laiendamine emotsioonidest;
  3. Žestide, liigutuste, näoilmete väljendusoskuse treenimine;
  4. Kujutlusvõime ja fantaasia arendamine: keha lihaste juhtimise oskuse arendamine;
  5. Korrektsioon, psüühika emotsionaalse sfääri arendamine. Mälu parandamine;
  6. Positiivse ellusuhtumise kujundamine, positiivsete emotsioonide kinnistamine, kujutlusvõime ergutamine.

Vajalikud materjalid: Emotsionaalsete seisundite piltidega kaardid “Emotsioonide ABC” (mäng Näoilmed joonistel), kaardid erinevate loomade kujutistega (mäng “Sõpruse kool”).

Edusammud

“STOPP” nr 1: Väike pesukaru jookseb ema juurde ja ütleb: “Täna on mu sünnipäev!”

Küsimused lastele:

Kas sa armastad puhkust?

Aga sünnipäevad?

Miks sulle sünnipäevad meeldivad?

Ütle mulle, mida ma saan oma sünnipäevaks kinkida?

(Laste vastused).

"STOPP" nr 2: Ema vaatab Väikese pesukaru ära ja ütleb: "Mine ja ära pööra kuhugi."

Mäng "Vari"

Kaks last kõnnivad mööda teed läbi põllu: üks ees ja teine ​​kaks-kolm sammu taga. Teine laps on esimese "vari". “Vari” peaks täpselt kordama kõiki esimese lapse tegevusi, kes kas korjab tee äärest lille või kummardub kauni kivikese järele või hüppab ühel jalal või peatub ja vaatab käe alt. , jne.

"STOP" nr 3 Väike pesukaru: "Ma ei karda kedagi, ma ei karda kedagi."

Mäng "Näoilmed joonistel"

Lapsed vaatavad emotsionaalsete seisundite piltidega kaarte ja nimetavad meeleolu, mida need sümboliseerivad.

Küsimused lastele:

Mis te arvate, kas Väike Pesu kardab tiigis istujat?

Kes teie arvates tiigis istub?

Kuidas mõista vanasõna "Hirmul on suured silmad?"

Pidage meeles, kas teie elus oli sarnaseid olukordi, kui te ohuga liialdasite? Kas kartsite midagi, mis osutus kahjutuks?
(Laste vastused).

“STOPP” nr 4: Väike pesukaru õrritab tiigis istujat pulgaga.

Mäng "Peeglipoes"

Poes on palju suuri peegleid. Sisse tuleb mees, ahv õlal. Ta näeb end peeglitest, arvab, et need on teised ahvid, ja hakkab neile nägusid tegema. Mõtisklused vastavad talle samaga. Ta raputab nende poole rusikat ja nad ähvardavad teda peeglitest; ta trampib jalga ja kõik peeglites olevad ahvid trampivad jalgu. Ükskõik, mida ahv teeb, kordavad peegeldused peeglites täpselt tema liigutusi (üks laps on ahv, ülejäänud on peeglid)

“STOP” nr 5 Väike pesukaru jookseb ema juurde.

Küsimused lastele:

Miks Väike Pesukaru ema juurde jooksis?

Mis sa arvad, mida Väike pesukaru oma emale ütles?

Mida ema oma pojale soovitas?

(Laste vastused).

Edusammud: "Vaatame, mis tegelikult juhtus."

“STOPP” nr 6 Multifilmi lõpp.

Vestluse lõpetamine

Multifilm kannab nime "Väike pesukaru", aga kuidas sa seda nimetaksid?

Mida see multikas õpetab?

(Laste vastused).

Väike pesukaru sai üle hirmust selle ees, kes talle tiigist vastu vaatas ja sai temaga sõbraks.

Mängime kõik koos mängu "Sõpruse kool".

Mäng "Sõpruse kool"

Lapsed seisavad ringis. Kõik nad on sõpruskooli õpilased. Üks lastest on juht. Andke lastele kaardid erinevate loomade (linnud, kalad, lilled, puud ja muud loodusmaailma asukad) joonistustega. Hoiatage lapsi, et nad üksteisele kaarte ei näitaks. Iga inimene räägib kordamööda, mida ta ühe või teise loodusmaailma elaniku heaks teeb, et tema sõbraks saada. Näiteks: võin oma sõpra iga päev pähklitega kostitada ja riputan talle hubase majakese puu otsa (orav). Saatejuht arvab sõpruskooli õpilaste juttude põhjal, keda on nende kaartidel kujutatud. Kui juht ei oska üht või teist loodusmaailma elanikku ära arvata, vahetavad õpilane ja juht kohad.

TUND 2. Multifilm “Ema mammutipojale”

Ülesanded:

  1. Vabatahtliku tähelepanu arendamine - võime keskenduda nii palju kui võimalik ekraanil toimuvale tegevusele;
  2. Emotsionaalsete aistingute ja nendega seotud füüsiliste seisundite – pinge, lõõgastuse – eristamise võime kujunemine;
  3. Kerge ja vabalt liikumise, liigutuste koordineerimise oskuse arendamine;
  4. Käte motoorsete oskuste arendamine, peened kombatavad aistingud;
  5. Tähelepanu, vaatluse, visuaalse mälu arendamine;
  6. Ergastus- ja inhibeerimisprotsesside reguleerimise võime kujunemine, võime kiiresti lülituda aktiivsest tegevusest passiivsele ja vastupidi;
  7. Arendab oskust vabalt ja selgelt väljendada oma mõtteid, kaitsta oma seisukohti ning oskust luua põhjus-tagajärg seoseid;
  8. Laste loogilise mõtlemise kujundamine;
  9. Arendada oskust tunda ära lõhnamärki ja klassifitseerida esemeid;
  10. Empaatia, enesekontrolli, liigutuste ja kõne väljendusoskuse arendamine.

Vajalikud materjalid:

  • loenduspulkade komplektid igale lapsele; igale lapsele jäätükkidega ümbrikud; kaart - meri, vooderdatud 9 ühesuguse ruuduga;
  • klaasidesse paigutatud puuviljatükid (õun, banaan, apelsin, sidrun jne).

Edusammud

Multika vaatamine algusest peale.

"STOP" nr 1: Mammutipoja välimus.

Küsimused lastele:

Mis teie arvates võis mammutipojaga juhtuda?

Miks ta sattus jäälaevasse - "külmunud"?

(Laste vastused).

"STOP" nr 2: Kohtumine jääkaruga.

Õppemäng "Võlukepid"

Loenduspulkadest sõna EMA laotamine.

"STOP" nr 3: Kohtumine vanaisa morsaga.

Harjutus "Tee jääkuubikuid ühest kümneni"

Lapsele antakse ümbrik jäätükkidega, millest igaühele on kirjutatud number. Ülesandeks on laduda hulk segatud jäätükke vahemikus 1 kuni 10.

“STOP” nr 4: Mammutipoeg ujub merel.

Mäng "Beebi mammut"

Mäng koosneb kaardist – meri, mis on rivistatud üheksaks identseks ruuduks (nagu "Tic Tac Toe" mängimisel), mille keskväljakule on asetatud mammutipoeg. See on lähtepositsioon. Lastel palutakse määrata mammutipoja liikumise suund üle mere, kasutades ainult sõnu "üles", "alla", "paremale", "vasakule" (algusasendist liigub mammutipoeg järgmisele ruudule laste käsk). Kui üks lastest teeb käsus vea (näiteks “vasakule” asemel ütleb ta “paremale”, kui mammutipoeg on parempoolses ruudus), hüppab mammutipoeg jäälahast välja ja laps peetakse kaotajaks. Mängu võib teha keeruliseks, kui palute lastel anda mammutipojale ilma kaarti nägemata käsklusi (vaimselt ette kujutades tema liigutusi) ja seejärel paluda neil öelda, millises ruudus mammutipoeg peatub.

"STOPP" nr 5 "Kust sa nii karvased tulid?"

Harjutus "Ahvi näod"

Joonistage nägusid tegevaid ahve.

Kes on parem kui ahvid?
Teeb meile kõigile nägu?
Ma saan ka seda teha
Ja nüüd ma näitan teile

"STOP" nr 6 "Ma olen näljane."

Mänguharjutus "Milline puuvili?"

Paluge lastel suletud silmadega lõhna järgi tuvastada klaasides lebavaid puuvilju.

“STOPP” nr 7 Mammutipoeg leidis oma ema. Multifilmi lõpp.

Vestluse lõpetamine

Multifilmi nimi on "Ema beebimammutile", aga kuidas te seda nimetaksite?

Mida see multikas õpetab?

Mida uut sa sellest koomiksist õppisid?

Mida sooviksite koomiksisse lisada või muuta?

Kuidas sa end pärast vaatamist tunned?

(Laste vastused).

Mängime kõik koos:

Didaktiline mäng "Nimeta perekond"(ainsuse ja mitmuse genitiivinimisõnade moodustamine).

Tiigril on tiigripoeg
Lõvil on lõvikutsikas – lõvikutsikad
Kaelkirjakul on kaelkirjak – kaelkirjak
Sebral on sebrapojad - sebrapojad
Emale elevandil on vasikas ja elevandipoeg.

Mäng "Ema ja beebi"

Lapsed jagatakse paaridesse. Üks paaris mängib ema rolli, teine ​​- poega. Siis vahetavad nad rolle. Õpetaja ütleb, et emad saavad poegi hellitada, noomida, karistada, haletseda ja päästa ning pojad saavad nende tegude peale reageerida. Õpetaja nimetab loomi. See võib olla kasside, ahvide, hobuste, vareste, koerte, kanade jne perekond.

Programmi sisu:

Haridusvaldkondade integreerimine: tunnetus, suhtlemine, sotsialiseerimine, kehaline kasvatus, muusika, ilukirjanduse lugemine.

Haridusvaldkondade eesmärgid:

Haridusvaldkond "Kehaline kasvatus"

füüsiliste omaduste arendamine (jõud, painduvus, vastupidavus, väledus, koordinatsioon, hüppevõime, pallivise korvi, rõnga viskamine kumeratele esemetele, palli viskamine väravasse, keharaskuse toetamine rõngastel).

laste motoorsete kogemuste kogumine ja rikastamine.

Motoorse aktiivsuse ja füüsilise paranemise vajaduse kujunemine lastel.

Haridusala "Tunnetus"

sensoorne areng.

kognitiivse ja uurimistegevuse arendamine.

tervikliku maailmapildi kujundamine, laste silmaringi avardamine.

Haridusvaldkond "Kommunikatsioon"

vaba suhtlemise arendamine täiskasvanute ja lastega.

laste suulise kõne kõigi komponentide arendamine.

kõnenormide praktiline valdamine õpilaste poolt.

tugevdada laste oskust mõistatusi lahendada ja riime valida;

arendada oskust osaleda verbaalse suhtluse olukorras, arendada sidusat kõnet, oskust vastata küsimustele, koostada ja valjusti hääldada keerulisi lauseid.

Haridusvaldkond "Muusika"

muusikalise ja kunstilise tegevuse arendamine

Haridusvaldkond "Ilukirjanduse lugemine"

sissejuhatus verbaalsesse kunsti

kunstilise taju ja esteetilise maitse arendamine.

Metoodilised tehnikad:

Verbaalne – küsimused, vestlus, kirjanduslike sõnade kasutamine,

Stimuleerimine - probleemse olukorra loomine,

Mäng – teekond läbi “Multi-Pulti” maagilise maa.

Eeltöö: multikate “Autod”, “Väike mootor Romashkovost”, “Beebi ja Carlson”, “Kolm põrsakest”, “Mesilane Maya”, “Seitsmeõieline lill” meenutamine ja vaatamine.

Anderseni muinasjuttude lugemine “Inetu pardipoeg”, “Pöiallina”, Tšukovski “Kärbes Tsokotuha”, vene rahvajutt “Maša ja karu”, vendade Grimmide muinasjutte “Lumivalgeke ja seitse pöialpoiss”, Eršovi “Kärbes Väike küürakas hobune”, sissejuhatus Puškini luuletusele “Ruslan” ja Ljudmila.

Laulu “Chunga-Changa” sõnade kuulamine ja õppimine.

Varustus ja materjalid: muusikaline saade - Yu Entini sõnadel põhinev laul, M. Shainsky muusika “Chunga-Changa”, jalutusala varustus koos multikategelastega.

Kui soe päikesepaisteline päev täna on, päike naeratab meile kõigile ja ütleb meile: "Siin on suurepärane!" Päike kutsub meid "Multi-Pulti"-reisile mööda riiki.

Headuse riik, imede riik

Hällist peale kõigile tuntud

Ja kõigil on hea meel seda külastada,

Nii täiskasvanud kui lapsed!

Meie teel ootavad teid palju huvitavaid ja raskeid väljakutseid, nii et ainult kõige osavamad, targemad ja rõõmsameelsemad suudavad kogu teekonna läbida.

Kas olete meie reisiks valmis?

Siis lähme!

Ja kohe-kohe on käes esimene katsetus. Peame sõitma klassikaga.

(Mäng "Hopscotch")

Hästi tehtud! Kõik täitsid ülesande.

Esimene jaam. Arvake ära, kes siin elab?

Ta oli päkapikkude sõber

Ja muidugi olete sellega tuttav. (Lumivalge)

Õige!

Siin elavad Lumivalgeke ja päkapikud.

Nad kutsuvad teid endale külla.

Aga paraku pole päkapikke praegu kodus, nad läksid koopasse ehteid tooma.

Ristisilmne, väike,

Valges kasukas ja viltsaabastes.

Kes see on? (Jänku)

Milliseid multikaid sa jänestest tead? (Laste vastused)

Multifilmides olevad jänesed on osavad, nii et meie jänes tahab testida, kui osav ja täpsus sa oled.

Mäng "Too pall korvi"

Mäng: "Lööge pall väravasse"

Jätkame oma teekonda.

See pole tavaline hobune, kes galopib,

Imeline kuldne lakk,

Ta kannab poissi läbi mägede,

Kuid see ei lähtesta teda.

Hobusel on poeg

Hämmastav hobune

Hämmastav hobune

Hüüdnime järgi….(küürakas)

Tubli, arvasite koomiksitegelase ära ja me võime oma teekonda jätkata. Hüppa Little Humpbacked Horse selga ja ta kihutab meid edasi. Ja samal ajal, kui Väike küürhobune meid tormab, kuulake luuletusi ja leidke järgmise multika kangelased.

Lukomorye lähedal on roheline tamm;
Kuldne kett tammepuul:
Päeval ja öösel on kass teadlane
Kõik käib ahelas ringi ja ringi;
Ta läheb paremale - laul algab,
Vasakul - ta räägib muinasjuttu.
Seal on imesid: goblin rändab seal,
Merineitsi istub okstel;
Seal tundmatutel radadel
Nähtamatute loomade jäljed;
Seal on onn kanajalgadel
See seisab ilma akendeta, ilma usteta;

- Jõudsime Skazotšnaja jaama.

Ilmus tüdruk

Lille topsis.

Ja seal oli see tüdruk

Natuke suurem kui saialill.

Pähklikoores

Tüdruk magas.

See on selline tüdruk

Kui väike ta on.

Kes arvas ära, mis selle tüdruku nimi on? (Pöial)

Noormehe nool langes sohu,

Noh, kus on pruut? Ma tahan abielluda!

Ja siin on pruut, silmad pea kohal.

Pruudi nimi on .. (konnaprintsess)

Lapsena naersid kõik tema üle,

Nad püüdsid teda eemale tõugata:

Lõppude lõpuks ei teadnud keegi, et ta

Sündis valge luikena. (Inetu part)

Hästi tehtud, arvasite ära kõik koomiksitegelased. Meie teekond jätkub.

Ma sumisen valjult lennates,
Tervendava mee kogumine.
Abivalmis ja tore kõigile
Usin mesilane).

Millisest multikast mesilane meile lendas? (Mesilane Maya)

Aga meie teele jääb üks maja. Tahad teada, kes seal elab?

Kuulake hoolikalt ja sisestage õiged sõnad.

Mäng: "Ütle sõna"

Masha istub kastis,

Ta on kaugel... (vaatab).

Kes kannab, vastake

Kiired sammud?

Ja ta kannab seda... (karu)

Koos... (pirukad).

Tee pole lähedal

Pikk teekond.

Miša tahab... (puhata).

Istu kännule

Ja roosiline pirukas

Teel... (sööma).

Laps kulutas selle ära,

Ta on tulevikus targem.

Nad on koomiksitegelased

See on "... ja...". (Maša ja karu)

Järgmine jaam "Tsvetotšnaja"

Vanaproua korjas aiapeenralt lille,

Andsin selle tüdrukule Ženjale.

Lilles ja kroonlehtedes on maagiline jõud,

Nende tüdruk Ženja küsis midagi.

Mida peaksin ütlema kroonlehtede maharebimisel?

Mis on selle muinasjutu nimi? (Lill - seitsmeõieline)

Nüüd saab igaüks teist ühe võlulille kroonlehe. Esitage soov ja kinnitage see meie soovisilla külge.

Meie teekond jätkub.

Millisest koomiksikangelannast järgmine mõistatus räägib?

Ostsin samovari.

Ja sääsk päästis ta.

(Lenda Tsokotukha)

Vaata, ämblik on oma võrgu juba pununud ja ootab, millal kärbes sellesse kinni jääb. Lähme siit ruttu minema, enne kui me ise tema võrku jääme.

Nina on ümmargune, koonuga,

Neil on mugav maas tuhnida,

Väike heegeldatud saba

Kingade asemel - kabjad.

Kolm neist ja mis?

Sõbralikud vennad näevad välja sarnased. (Kolm põrsast)

Mis olid selle multika tegelaste nimed? (Nif-Nif, Nuf-Nuf, Naf-Naf)

Põrsastele meeldib mängida ja hullata ning kutsuvad teid endaga mängima – visake sõrmuseviskamisele sõrmuseid. Meie teekond on pikk ja selleks, et jõudu jätkuks, soovitame näksida Kolme Põrsakese kohvikus.

Arvake nüüd, kus me oma teekonda jätkame?

Merel, jõgedes ja järvedes
Ujun vilkalt ja kiiresti.
Sõjalaevade hulgas
Tuntud oma lihtsuse poolest. (paat)

Purjetasime Chunga saarele – Changa. Meie pakume

Kas mäletate laulu sellest multikast?

(Lapsed laulavad laulu "Chunga-Changa")

Ja siin on järgmine koomiksitegelane. Kes ta on?

Mu maja on su katusel,

Olen kõigile tuttav.

Ja mu propellerit on kuulda

Teie pööningu kohal.

Täpselt nii, see on Carlson! Armastatud multifilmi rõõmsameelne, vallatu kangelane.

Temaga koos astume rongile. Mis te arvate, mis multifilmist see väike rong meile tuli? (Vedur Romashkojest)

Ja rongilt liigume edasi...

Neli ratast
kummist rehvid,
Mootor ja pidurid...
Ja mis see on? (Auto)

Nagu näete, pole see lihtne auto, vaid tõeline võidusõiduauto multikast....Autod

Mis on tema nimi? Mis olid teiste autode nimed? (Välk McQueen, Mater, Sally, Mac, šerif, Guido, Luigi, Ramon, Flo, Lizzie, seersant, Fillmore)

Ja meie ümber riigireisi lõpus kohtub “Multi-Pulti” meiega...

Raba on tema kodu.

Vodyanoy tuleb talle külla. (Kikimora)

Meie teekond on jõudnud lõpule.

Sa täitsid kõik ülesanded, lahendasid kõik mõistatused ja jäid meelde palju koomikseid. Kõik kangelased jätavad teiega hüvasti ja ootavad teid taas külla! Ja meie teekonna mälestuseks kingime teile need kaunid lilled meie riigist “Multi-Pulti”.